Ürün Teknoloji 24 AĞUSTOS 2015 / 05:58

Samsung’dan iki yeni amiral gemisi akıllı telefon

Nisan'da piyasaya çıkan Galaxy S6 edge, piyasada ciddi ses getirmişti. Özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan S6 edge, bu senenin en iyi akıllı telefon modellerinden biri olmayı başarmıştı. Şimdi Samsung, S6 edge'i biraz daha büyük bir ekrana uyarlıyor: Galaxy S6 edge+. Samsung Galaxy S6 edge+, S6 edge'in 5.1 inçlik ekranını 5.7 inçe çıkarıyor. Bu değişiklik, elbette ki telefonun boyutlarında ve ağırlığında değişikliklere sebep oluyor. 153 gram ağırlığa ulaşan S6 edge+, tasarım anlamında S6 edge'e göre hiçbir farkı yok. Donanım tarafına baktığımızda RAM miktarının 3 GB'den 4'e, batarya gücünün ise 2600 mAh'den 3000 mAh'ye yükseldiğini görüyoruz.

Donanımlar aynı

Samsung Galaxy Note 5 de donanım olarak S6 edge+ ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Note 5'in de 5.7 inçlik bir ekranı bulunuyor; fakat kenarları eğimli değil. Aynı kamerayı (16 megapiksel), aynı işlemciyi, aynı RAM'i ve aynı bataryayı kullanıyorlar. Note 5'te elbette ki diğer Note serisi telefonlarda olduğu gibi ekstra bir kalem ve bu kalem için hazırlanmış özel yazılımlar yer alıyor.

Her iki cihazın da Ağustos sonunda piyasada olması bekleniyor. Türkiye’ye giriş fiyatlarının bir hayli yüksek olacağını kestirmek pek de zor değil. Asıl merak konusu olan şey ise kavisli ekranlı phablet modeli S6 edge+’ın tutup tutmayacağı. Galaxy S6 edge, yeni seri akıllı telefonlar arasında en beğendiğimiz model olmuştu. Fakat hali hazırda tutuşu zor olan telefonun ekranını 5.1 inç’ten 5.7 inç’e büyütmek ne kadar olumlu bir sonuç verir bilinmez. En kısa zamanda cihazları inceleyip, görüşlerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız.
ETİKETLER : 1035

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics