Ürün Teknoloji 30 OCAK 2016 / 15:48

Samsung’tan sunuculara özel 128 GB DDR4 bellek

Samsung, kurumsal sunucular ve veri merkezleri için TSV destekli DDR4 bellek üretmeye başladığını duyurdu.
Veri merkezleri ve kurumsal sunucuların duyduğu yüksek hızlı bellek ihtiyacını yeni üretmeye başladığı 128 GB’lık DDR4 ürünü ile karşılamayı planlıyor. Yeni ürün yüksek hızının yanında sunucuların duyduğu üst düzey güvenilirliğe de sahip.
Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung Electronics Bellek Satış ve Pazarlama Başkan Vekili Joo Sun Choi, “Yüksek hızlı ve düşük enerjili 128 GB TSV DRAM modülümüzün seri üretimiyle, BT müşterilerimiz ile iş ortaklarımızın yatırımlarında ciddi bir verimlilik ve ölçeklendirilebilirliğe sahip yeni nesil kurumsal çözümler sunmaya başlamasına olanak tanıyacak olmaktan mutluluk duyuyoruz Tüketici elektroniği ve gelişmekte olan pazarlardaki küresel liderlerle olan teknik işbirliğimizi, tüketicilerin üretkenliklerini ve kullanıcı deneyimini yukarılara taşıyacak yenilikçi teknolojilerden fayda sağlayabileceği sunucular tarafında genişletmeye devam edeceğiz.” dedi.
Sektörün en yüksek kapasitesinden ve TSV'nin gelişmiş devre sisteminden yararlanan Samsung 128 GB TSV DDR4 modülünün, her bir 4 GB'lık paketinin ana çipinin modül performansını ve güç tüketimini optimize etmek için veri tamponu işlevine sahip özel bir tasarımı bulunuyor.
Samsung, bellek çözümleri pazarını genişletmek için kısa vadede 128 GB yükü azaltılmış DIMM'ler (LRDIMM'ler) dâhil olmak üzere yüksek performanslı TSV DRAM modüllerinin yeni ve eksiksiz bir serisini sunmayı planlıyor.
 
ETİKETLER : Samsung 1057
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN