Ürün Teknoloji 13 OCAK 2018 / 16:59

Samsung 146 inçlik modüler TV: "The Wall"

CES 2018 kapsamındaki İlk Bakış etkinliğinde bu yıl tanıtılan pek çok ekran yeniliğinden birisi de kendiliğinden ışık yayan MicroLED teknolojisine sahip 146-inç modüler TV oldu. Samsung Electronics, CES kapsamındaki “İlk Bakış” etkinliğinde dünyanın ilk tüketici tipi 146-inç modüler MicroLED TV modeli olan "The Wall"u tanıttı. Samsung'un ekran teknolojisindeki son yeniliklerle birlikte gelen modüler, kendinden ışık yayan MicroLED 146-inç TV 300'ün üzerinde küresel medya mensubunun katılımıyla tanıtıldı.
Etkinlikte Samsung Görsel Teknolojilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonghee Han ve Samsung Electronics Amerika Tüketici Elektroniğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Das de yer aldı. Han ve Das, etkinlikte TV ekranlarının kusursuz görseller sunmakla kalmayıp günlük yaşamımızdaki olaylar arasında kesintisiz bağlantı sağlayan araçlara evrilmesini içeren Samsung'un gelecek vizyonunun altını çizdi. Samsung Electronics Görsel Teknolojilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonghee Han bu düşüncesini; “Samsung olarak, tüm çalışmalarımızı tüketicilere çok geniş çeşitlilikte, türünün en gelişmiş örneği olan ekran deneyimleri sunmaya adıyoruz," sözleriyle ifade etti ve ekledi; "Dünyanın ilk tüketici tipi modüler MicroLED televizyonu olan "The Wall" bu anlamda yeni bir dönüm noktasını işaret ediyor. Bu televizyonumuz görüntüyü her boyutta ve inanılmaz bir parlaklık, renk skalası, renk gücü ve siyah seviyesinde izleyiciye sunabiliyor.  Ekran teknolojisinin geleceğine giden yol haritamızda atmış olduğumuz bu adımdan ve bu yeni ekranın izleyicilere sunduğu muazzam izleme deneyiminden büyük bir heyecan duyduğumuzu söylemek isterim."

Yapay zeka ile 8K görüntü
Samsung 2018'in ikinci yarısında Kore ve ABD'den başlayarak piyasaya sürülecek olan, dünyanın 8K çözünürlükteki yapay zeka teknolojisine sahip ilk QLED televizyonunu da duyurdu. Bu yapay zeka teknolojisi, standart kesinlikteki içeriği 8K çözünürlüğe yükseltiyor. Yeni QLED TV, her sahnenin görüntü karakteristiğine göre ekran çözünürlüğünü ayarlayan özel bir algoritmayla görüntü kalitesini sürekli olarak geliştiriyor ve her tür yüksek çözünürlüklü 8K kaynaktan gelen içeriği kolayca dönüştürüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics