Ürün Teknoloji 10 OCAK 2016 / 10:00

Samsung'dan akıllı yüzük hamlesi geliyor

Akıllı telefonların tam anlamıyla oturmuş olmasıyla beraber giyilebilir teknolojilerin yükselişine tanık oluyoruz. Artık firmalar giyilebilir teknolojiler için yatırım yapıyorlar. Akıllı telefonların çevresine birer aksesuar olarak konumlandırılan giyilebilir teknolojiler de günden güne daha fazla işlev kazanıyorlar.
"Akıllı telefon" denince akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung da bu alana yatırımlarını sürdüren firmalar arasında. Gear akıllı saat modellerinin yanı sıra Gear VR gibi akıllı telefonu VR gözlüğe dönüştüren cihazları bünyesinde barındıran firma, yavaş yavaş ibreyi akıllı yüzüklere çeviriyor. Patent başvuruları için kullandığı görseller sayesinde ortaya çıkan planlarda, yüzüğün döndürülmesi yöntemiyle kontrol edileceğini görebiliyoruz. Çizimlerde sensör yerleşimleriyle ilgili de bilgiler bulunuyor fakat hangi sensörlerin kullanılacağı konusunda herhangi bir ipucu yok henüz.

Akıllı yüzüklerin kullanım alanları daha çok ev ve araç içi akıllı cihazların kontrolü tarafında olacağı tahmin ediliyor. Diğer taraftan, sensörler ve diğer bileşenler yeterince küçültülebilirse muhtemelen sağlık amaçlı da kullanılmaya başlanacak. 2016 giyilebilir teknolojilerin yılı olacak. Hangi firmanın neler yapabileceğiyle ilgili merakımız ise devam ediyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics