Ürün Teknoloji 03 ARALIK 2016 / 14:19

Samsung, HARMAN'ı satın aldı

Samsung Electronics ve Harman International Industries, hisse başına nakit 112 dolara, toplam yaklaşık 8 milyar dolar karşılığında Samsung'un HARMAN'ı devralması için kesin anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Bu işlem ile Samsung, bağlantılı cihaz teknolojilerinde, özellikle Samsung'un önceliği otomotiv elektroniklerine yönelik büyük ve hızla gelişen pazarda önemli bir yer edinecek. Bugüne dek 30 milyonun üzerinde aracı internet bağlantılı otomobil ve ses sistemleriyle donatan HARMAN, bütünleşik bilgi ve eğlence, telematik, bağlantılı cihaz güvenliği de dahil pek çok bağlantılı otomobil çözümü alanında pazar lideri konumunda. 
HARMAN’ın araç içi teknolojileri tasarlama ve birleştirmedeki deneyiminin yanı sıra dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin çoğu ile bağları, Samsung'un bağlantılı mobilite, yarı iletkenler, kullanıcı deneyimi, ekranlar uzmanlığı ve küresel dağıtım kanalları ile birleşerek önemli büyüme fırsatları doğuracak. Ayrıca, HARMAN’ın markaları ve ses sistemleri ile Samsung'un tüketici elektroniği alanındaki uzmanlığının birleşimi ile müşterilere daha fazla fayda sunulacak. Samsung'un tüm tüketici portföyü ve profesyonel ürün ve sistemleri genelinde de kullanıcı deneyimleri geliştirilecek.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN