Ürün Teknoloji 08 ARALIK 2014 / 09:41

Samsung NX1 ile D-SLR makinalara alternatif geliyor

Samsung, üst segmentte yer alan yeni aynasız fotoğraf makinası NX1′i Türkiye’deki fotoğraf tutkunlarıyla buluşturdu. NX1 ile D-SLR makinalara alternatif yaratmak isteyen şirket, gelişmiş özelliklerle donatılmış cihazla fotoğraf dünyasında bir değişim yaratmayı amaçlıyor.

Yazıya NX1′in teknik özelliklerinden söz ederek başlayalım. 15FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz Algılama noktalı Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi ve 28MP APS-C BSI CMOS sensorü ile NX1’in çok işlevli performansı, geleneksel fotoğrafçıların aynasız kameralı fotoğraf makinalara karşı olan önyargılarını bir nebze de olsa kırabilir.

NX1’in güçlü ve hızlı olan yeni DRIMe V Image Processor görüntü işleyicisi, kaliteli renk üretimi ve gürültü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor. Ürün, profesyonel görüntüleme hızını güçlü çekirdeklerle sağlıyor. Cihaz ayrıca, harici herhangi bir donanıma gerek olmaksızın 4K UHD video kayıt desteği sunuyor. Gürültü konusuna dönecek olursak, ISO’nun yüksek değerlerde kullanıldığı durumlarda aynalı kameralara nazaran fotoğraf üzerinde çok daha az gürültü yarattığını belirtmekte fayda var.

Cihaz kullanıcılarına yeni geliştirilen ve mikro lens cihazıyla Back Side Illumination (Arka Alan Aydınlatma-BSI) özelliğine sahip 28MP APS-C sensörü de sunuyor. Sıradan CMOS sensörleriyle karşılaştırıldığında BSI, lens ile sensörler arasındaki yolu açık tutarak, her piksele daha fazla ışık ulaşmasını sağlayan sensör, gürültüyü daha etkin şekilde azaltarak sinyal gürültü oranının düşmesini olanak tanıyor. Bunun sonucunda fotoğrafçılar loş ışıklı ortamlarda bile sorunsuz bir şekilde fotoğraf çekebiliyorlar.

NX1, ISO 100-25600 ve 51200’e geliştirilmiş ISO destekliyor ve karanlık ortamlarda bile iyi ışık almış, az gürültülü görüntüler yakalanmasını sağlıyor. Ayrıca özellikle NX1 için tasarlanan yeni teknoloji sayesinde fotoğraf makinelerinin ürettiği ve çıplak gözle görülemeyen belirsiz gürültü ortadan kaldırılabiliyor.
ETİKETLER : 999

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics