Ürün Teknoloji 15 EYLÜL 2014 / 10:24

Samsung, yeni cihazlarını görücüye çıkardı

Samsung, Unpacked 2014’de, yeni amiral gemisi Galaxy Note 4, kenar ekranıyla dikkat çeken Galaxy Note Edge, sanal gerçeklik ortamı sağlayan Gear VR ve akıllı saati Gear S’i duyurdu.

Samsung IFA öncesi düzenlediği Unpacked 2014 etkinliği ile yeni cihazlarını duyurdu. Daha önceden de tahmin edildiği gibi etkinlikte yeni telefonlar, sanal gerçeklik cihazı ve akıllı saat tanıtıldı. Etkinlikte ilk olarak 5,7 inç ekrana sahip olan ve Ekim ayında piyasaya sunulması planlanan Galaxy Note 4 tanıtıldı. Metal bir çerçeveye ve parmak izi okuyucusuna sahip olan Note 4, siyah, beyaz altın ve pembe renk seçenekleriyle satılacak. 3GB bellek ve 32GB dahili depolama kapasitesine sahip olan telefonun ön kamerası 3,7; arka kamerası ise 16 megapiksel. İşletim sistemi Android 4.4.4 olan telefon Samsung tarafından özel olarak geliştirilmiş yazılımlarla birlikte geliyor. Bu arada gazeteciler ve toplantıları kaydetme ihtiyacı duyan kullanıcılar için gelişmiş ses kayıt özellikleri Samsung Note 4’ü farklılaştıran özellikler arasında yer alıyor. Samsung’un en dikkat çeken diğer ürünü ise kenarındaki ekranı ile kullanıcılara telefonları masa üzerindeyken telefonu ellerine almadan SMS ve e-posta mesajlarını okuyabilmelerini ve farklı bilgilere göz atabilmelerini sağlayan Galaxy Note Edge oldu. Note Edge’in kenar ekranı kullanıcılar tarafından özelleştirilebiliyor.

Etkinlikte tanıtılan diğer bir ürün olan Samsung Gear S, 2 inçlik kavisli Super AMOLED ekranı, kullanıcı dostu arayüzü ve 3G özelliği ile kullanıcılara cep telefonlarını yanlarına almadan akıllı saat deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Gear S, 3G haricinde Bluetooth ve WiFi bağlantısı ile kullanıcıların sosyal ağlardaki mesajlarını, e-postalarını okuyabilmelerini ve takvimlerini kontrol edebilmelerini sağlıyor. Üzerindeki sensörler ve GPS özelliği sayesinde kullanıcılar gelişmiş sağlık ve fitness özelliklerinden de faydalanabiliyor.

Etkinliğin son ürünü ise Oculus ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda ortaya çıkan Samsung Gear VR oldu. Şu an sadece Galaxy Note 4 ile birlikte kullanılabilen cihazla üç boyutlu oyun oynanabiliyor, film seyredilebiliyor ve eğitim yazılımları kullanılabiliyor. Cihaz aynı zamanda iki boyutlu içerikleri üç boyutlu hale getirebiliyor. Cihazın üzerinde çeşitli sensörler ve kontrol tuşları bulunuyor.

 

 
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics