Ürün Teknoloji 09 MART 2015 / 08:59

SAS adres ve veritabanı sorunu ortadan kaldırıyor

SAS, sigorta şirketleri ve bankalar başta olmak üzere birçok kurumun müşterileri ile ilişkilerini sürekli ve verimli hale getirmek için Sade Yazılım ile geliştirdiği “Adres Doğrulama ve Eşleştirme” çözümünü sunuyor.

Sayısı milyonlara ulaşan müşterilerin başta adres olmak üzere iletişim bilgilerinin güncel ve doğru tutulması, verimli bir iletişimin tesis edilebilmesi giderek zorlaşırken, bu durum şirketler ve kurumlar için öncelik haline gelmeye başladı.

Çözümün sigorta sektörünün önemli sorunlarından birini fırsata çevirme potansiyeline sahip olduğunu ifade eden SAS Türkiye Kıdemli Çözüm Yöneticisi Görkem Şevik konuyu şu cümlelerle değerlendirdi:

“Daha önce yapılan çalışmaların sonuçlarına bakarak da söyleyebilirim ki, çözümümüz hatasız sonuç veriyor ve müşterilerimiz kesinlikle olumlu etkilerini görüyorlar. Ayrıca bu çözümü kullanmak isteyen müşterilerimize örnek veri seti ile test çalışması da sunarak çözümün faydalarını gösterebiliyoruz.”

Sigorta şirketleri ve bankaların bu önemli sorununu çözmek için bir adım atan SAS, “Adres Doğrulama ve Eşleştirme” adını verdiği çözümü kullanıma sundu. SAS ve iş ortağı Sade Yazılım ve Danışmanlık tarafından geliştirilen uygulama, kurumların adres veri tabanlarının kalitesini iyileştirerek, iş sonuçlarına doğrudan etki edecek pek çok fayda sağlıyor.

Yeni girilen adreslerin, “Ulusal Adres Veritabanı” gibi bir referans veritabanı ile doğrulanarak girilmesini sağlayan “Adres Doğrulama ve Eşleştirme” çözümü gerçekte varolan bir adresin girilmesinin garanti edilmesini ve adres bilgilerinin ilçe, mahalle, sokak isimleri gibi değişikliklerden izole hale gelmesini sağlıyor. Bununla birlikte kurumlar daha güvenilir konumsal analizler yapabillir, müşteri eşleştirme ve tekilleştirme çalışmalarını kolaylaştırabilir, adrese bağlı pazarlama fırsatlarını değerlendirebilir, postalama giderlerini azaltabilir ve dolandırıcılılık durumlarını daha kolay tespit edebilir hale geliyor.

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics