Ürün Teknoloji 24 EYLÜL 2013 / 11:10

Sayısal dünya SMC ile büyüyor

SMR teknolojisi,disklerin veri saklama kapasitesini yüzdesi 25 oranında  kapasitesini artıracak.

Üretim ve tüketim patlamasının yaşandığı sayısal dünyada büyümenin formülü aranıyor. Günden güne artan veri miktarı yüksek kapasiteli veri depolama çözümleri ihtiyacı doğuruyor.

2020'de 20 TB'lik diskler planlanıyor

SMR teknolojisine sahip 1 milyondan fazla disk üreten Seagate,  belirten  bir diske fiziksel limitler içerisinde ne kadar veri yerleştirilebileceği üzerine çalıştıklarını söylüyor.  Seagate Teknoloji Müdürü Mark Re, 2020 yılında disklerin 20 TB'a ulaşmasını beklediklerini ifade ediyor.

Seagate sabit disk yoğunluklarını artırmak için  için geliştirdiği Shingled Magnetic Recording Teknolojisiyle  en yüksek kapasiteye ulaşmaya ve gigabyte başına en düşük maliyeti sağlamaya çalışıyor.

 5TB'lik diskler geliyor

Dünyada 7 milyar insanın yılda 2.7 Zettabyte data üretiyor. SMR teknolojisiyle plaka başına yüzde 25 yoğunluk artışı planlayan Seagete, plakalarda 1.25 TB performansa ulaşıyor.  Bu durum, şu anda üretilen en yüksek kapasiteli diskin 4TB'tan 5TB'a çıkması anlamına geliyor.
ETİKETLER : 5 tb harddisk Seagate

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN