Ürün Teknoloji 15 NİSAN 2012 / 15:27

Sinsice düzenlenen saldırıların kurbanı olmayın

Man in the Middle (MIM) adıyla bilinen yeni bir saldırı yöntemi, güvenlik yazılımları tarafından gerçekleştirilen savunmalarla durdurulamıyor ve özellikle kurumsal kullanıcıların riskleri artıyor. MIM saldırıları, son kullanıcıyı hedefliyor ve kurumsal alanlarda doğrudan kimlik verilerine ulaşmayı amaçlıyor. MIM saldırılarının en belirgin metodları arasında yer alan sniffing ve spoofing ile son kullanıcıdan buluta doğru gönderilen bütün verilerin barındırıldığı trafik bilgileri dinlemeye alınıyor. MIM saldırganları, kendilerini belli etmeden trafik analizi gerçekleştirerek elde etmek istedikleri bilgileri kesintiye uğratmadan kendi konumlarına doğru çekebiliyor.

Çift yönlü koruma
Henüz çok yeni olan bu saldırı yöntemine karşı Webroot tarafından geliştirilen bulut çözümü SecureAnyWhere, gerçek çözümler üreterek kullanıcı verilerinin farklı noktalara taşınmasını engelliyor.
Webroot SecureAnyWhere, bütün sürümlerinde bulunan Identity & Privacy modülleriyle hem ev kullanıcılarına hem de kurumsal kullanıcılara kimlik bilgilerini korumak için yüksek oranlarda güvenlik garantisi veriyor. SecureAnyWhere en etkili kalkanlarını kullanarak kullanıcılarını güvenli bulut ortamında sorunsuz korumayı hedefliyor.

Bilgi için:
www.servodata.com
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics