Ürün Teknoloji 25 MAYIS 2015 / 08:36

Software AG yeni güncellemeleri duyurdu

Software AG, Terracotta Bellek İçi Veri Yönetimi Platformu'nun temelini oluşturan açık kaynak projeler için yeni güncellemeleri piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Gerçek zamanlı uygulamalar geliştirmeye yarayan platform, aynı zamanda işletmelerin performansını ve ölçeklenebilirliğini artırıyor. Software AG'nin piyasaya sürdüğü güncellemeler, mevcut açık kaynak projeleri desteklemenin yanı sıra Apache lisansına sahip, sektör lideri “off-heap” depolama konusunda önemli avantajlar sunuyor.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'ndeki (CERN) yazılım mühendislerinden Matthias Braeger, yeni güncellemelerle ilgili olarak şunları söylüyor:

“Yüksek ölçeklenebilirliğe sahip, güvenilir ve esnek sistemler sayesinde CERN'deki teknik ekipmanlarımızın yönetimini ve takibini 7 gün 24 saat boyunca yapabiliyoruz. Software AG'nin açık kaynaklı yazılıma verdiği destek bu açıdan bizim için çok önemli çünkü hâlihazırda Ehcache kullanan projeleri ancak bu yazılımlarla kümeleyebiliyoruz. Ayrıca bellek içi veri yönetimimizi bu yazılımlar sayesinde iyileştiriyor ve Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın (LHC) teknik altyapı yönetimi için kritik öneme sahip olan gerçek zamanlı içgörüleri sensör verilerinden bu yolla alabiliyoruz.”

Software AG’nin Terracotta Platformu, geliştiricilerin bellek içi depolama alanlarını hem mevcut hem de yeni ortaya çıkan veri iş yükleri için iyileştirmesine yardımcı oluyor. Mevcut uygulamalar, veriyi bellek içinde tutarak daha hızlı ve yüksek performansla çalışabiliyor. Bu sayede daha fazla müşteriye daha kaliteli hizmet verilirken, geleneksel veritabanı depolama ve lisanslama maliyetleri de aşağı çekiliyor.

 
ETİKETLER : 1023

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics