Ürün Teknoloji 07 KASIM 2010 / 18:00

Sonbahar kreasyonu tanıtıldı

Creative, düzenlediği bir basın toplantısıyla en yeni ürünlerini tanıttı. Onlarca ürüne ev sahipliği yapan toplantıda şirketin Avrupa Satış Müdürü Edwin Tang, Avrupa Pazarlama Müdür Yardımcısı Eugene Chong, Ülke Müdürü Cemal Alpay, Satış Müdürü Harun İncesu ve Satış-Pazarlama Yöneticisi Mert Özköslü de hazır bulundu.
Sonbahar toplantısında tanıtılan ürünler arasında ses sistemleri, kulaklıklar, web kameralar, medya oynatıcıları ve ses kartlarının yanında Ziio adı verilen 7 ve 10 inç boyutunda iki de tablet yer aldı.

Ses ürünleri bir hayli iddialı
Creative’in tanıttığı ses odaklı ürünler arasında Bluetooth üzerinden iletişim kuran ses sistemleri özellikle dikkat çekiyordu. Bunlar arasında özellikle Zii Sound T6 olarak isimlendirilen bas hoparlörlü model, kablosuz bağlantı üzerinden sunduğu ses kalitesiyle oldukça dikkat çekiciydi. Zii Sound D5 olarak isimlendirilen ve iPod benzeri cihazlar tarafından uzaktan kumanda edilebilmek üzere özel bir aparat bulunduran ses sistemi de yine dikkat çeken ürünler arasında yer aldı.
Bu başarı, büyük ölçüde Creative’in APTX adını verdiği ve kablosuz ses iletiminde performansı artırmayı amaçlayan yeni ses algoritmasına dayanıyor. Bu algoritma, Bluetooth üzerinden gerçekleştirilen ses aktarımını optimize ederek kesintileri önlemenin yanında, CD kalitesine yakın ses aktarımı sağlıyor.

Creative ZiiO tabletler geliyor
Toplantıda ilk kez tanıtılan ürünler arasında Creative’in ZiiO adını verdiği ilk tablet ürünleri de yer aldı. 7 inç ve 10 inç olarak tasarlanan ve Android 2.1 işletim sisteminden güç alan tabletler ekran çözünürlükleri konusunda biraz hayal kırıklığı yaratsa da (7 inç için 800x480, 10 inç için 1024x600), yetkililerden bu tabletlerin ev eğlence sistemlerinde merkezi bir görev üstlenmek üzere tasarlandıkları ve fiyat konusunda hayli rekabetçi olacaklarını öğrendik. Tabletlerde şimdilik 3G bağlantı seçeneği yer almıyor, ancak WiFi bağlantı ve ön kamera da dahil olmak üzere Android platformunun sağladığı oyun, film, müzik, internet, eğlence gibi özelliklerin çoğu kullanıma hazır.
Bu arada tabletler üzerinde kullanılan Creative’in Pure Android Audio yazılımı da dikkat çekici detaylar arasındaydı. Bu yazılım, APTX algoritmasını kullanma becerisinin yanında ortamda dört bir yana dağılmış kablosuz sistemlerin tek bir noktadan yönetimine olanak sağlıyor.

Her kategoride bolluk var
Creative’in bu öne çıkan ve ilgi çeken ürünlerinin yanında gürültü önleyici kulaklıkları, yine çevre gürültüsünü azaltmaya yönelik gürültü önleyici donanıma sahip web kameraları ve yeni harici ses çözümleri önümüzdeki dönemde yaşamımızın bir parçası haline gelmeye hazırlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics