Ürün Teknoloji 20 AĞUSTOS 2016 / 07:42

Sony'den 'Profesyonel Çözüm Günleri' etkinliği

Sony, güvenlik kamerası, konferans kamerası ve sunum çözümü gibi görüntüleme sistemlerindeki ürünlerini iş ortaklarına ve son kullanıcılara tanıttı.
Sony Profesyonel, C&E (kurumsal ve eğitim) iş grubunun çözümleri dâhilinde,  eğitim ve iş hayatına yönelik projektörlerden kurulum ekipmanlarına, görüntülü konferans sistemlerinden PTZ kameralara kadar çok sayıda işlevsel çözüm, Sony iş ortaklarının ve son kullanıcıların beğenisine sundu. Sony Professional Türkiye ofisinde tanıtılan ürünler, birbirine entegre olarak kullanıma hazır bir şekilde sergilendi.
 Sunulan çözümler arasında yer alan Sony PWA-VP100 Vision Presenter, fotoğraf, video hatta canlı yayın gibi farklı tipte ortamları birleştirerek tüm içeriklerin bir arada sunulabilmesine imkân veren bir teknoloji. Kablosuz fare ve Android veya iOS tabanlı bir tabletle kolayca kullanılabilen ve Türkiye’de ilk kez sergilene akıllı çözüm, proaktif olarak yönetilebiliyor, izleyicilerle etkileşime geçebiliyor ve sezgisel, kusursuz, ilgi çekici sunumlar yapılması sağlıyor.
 Düşük çalıştırma maliyetleri, minimum bakım ve esnek kurulumla 6 bin lümenlik parlak görüntüler sağlayan fosfor lazer ışık kaynaklı projektör VPL-FHZ65 WUXGA, Sony’nin yeni ultra yakın atımlı kurulum lensi VPLL-3003, eğitim ve bilgi ekranı uygulamaları için 4K görüntü kalitesi sunan yeni interaktif dokunmatik ekran çözümü Sony FW-55XD8501, Sony Profesyonel Çözüm Günleri’nde sergilenen görüntüleme çözümleri kapsamında büyük ilgi gördü.
Etkinlikte, Sony’nin konferans ve güvenlik kameraları da tanıtıldı. Özellikle güvenliğin büyük önem teşkil ettiği kurumlar tarafından ilgi gören, yıldız ışığında bile görüntü alınmasını sağlayan 4K güvenlik kamerası NC-VB770, 35 mm Tam Kare Exmor CMOS sensöre sahip. Kamera, ISO 409600'ün sağladığı ultra yüksek hassasiyet sayesinde 0,004 lüksten bile daha düşük aydınlık seviyelerinde ayrıntılı bir şekilde 4K/30 fps renkli videolar kaydedebiliyor. Ayrıca, etkinlikte tanıtılan diğer teknolojilerden Entegre video güvenlik kamera çözümü ile Sony güvenlik kameralarını BRAVIA ile doğrudan izleme ve kaydetme olanağı sağlanıyor.
 Sony Profesyonel Çözüm Günleri’nde tanıtılan teknolojilerden öne çıkan bir diğer çözüm ise PTZ konferans kamerası. Sony SRG-300SE kamera, uzaktan kumanda edilebiliyor ve kayıt özelliğinin yanında, görüntüyü seçilen ağdan canlı olarak yayınlayabiliyor ve görüntülü konferansları da destekliyor. PTZ işlevi, SRG-300SE kamera lensini konuşan her kişiye uzaktan odaklayabilmenin yanında, dahili mikrofon girişi ve hat girişi aktarılan görüntüye odadaki ses sisteminden gelen sesi ekleyebilmeyi sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics