Ürün Teknoloji 10 TEMMUZ 2016 / 10:36

Sony, Pinewood Studios bünyesinde yeni bir IP Live stüdyosu açtı

Sony, Pinewood Film Studios’da yeni bir IP Live Stüdyosu’nu hayata geçirdi. Yeni IP Live tesisinde tüm IP ekosistemi tanıtılacak, eğitimler verilecek ve üçüncü taraf ürünlerle birlikte çalışabilirlik testleri yapılacak.
Sony bugün, Pinewood Film Studios'daki Digital Motion Picture Centre Europe (DMPCE) merkezinin parçası olan özel bir IP Live Stüdyosu açtı. Sony’nin tüm IP ekosisteminin tanıtılacağı yeni stüdyosu, hem eğitim merkezi işlevi görecek hem de üçüncü taraf ürünlerle birlikte çalışabilirlik testlerine ev sahipliği yapacak. Stüdyoda, HD ve 4K video, ses ve meta veride standart ağ altyapıları üzerinden düşük gecikme hızları ve parazitsiz geçiş imkânı sunan Sony'nin Network Media Interface teknolojisi de sergilenecek.  Stüdyo ayrıca bir donanım aracı olarak IP girişimlerini destekleyecek ve profesyoneller için önemli bir eğitim merkezi olacak.
IP Live Alliance'ın parçası olan partnerleri için "oyun alanı" işlevi görecek olan IP Live Stüdyosu, partnerlerin kendi ekipmanlarını Sony'nin sistemine bağlamasına olanak tanıyacak. DMPCE bünyesinde kurulan platform, sektör geneline yayılan IP ile uyumlu yazılım ve kit yelpazesi sayesinde iş ortaklarına müşterilerinin farklı iş akışlarıyla etkileşime girebilme olanağı tanıyacak.  Sony şimdiden IP Live Alliance'ın 50 üyesinin de dahil olduğu bir iş ortağı listesi oluşturdu. Listeye dahil olan şirketler, ürünlerinin birlikte çalışabilirliğini ve işlevselliğini canlı bir ortamda gösterebilecekler.
Stüdyonun alım sisteminde Sony'nin HDC-4300 4K/HD canlı sistem kamerası ve BPU-4500 ana bant işlemcisi, bunlarla birlikte çalışacak NXLK-IP40F SDI - IP dönüştürücü kartlar ve son teknoloji ürünü ağ altyapısı kullanılacak.
 
ETİKETLER : Sony Pinewood Studios 1079