Ürün Teknoloji 13 OCAK 2018 / 17:02

Sony, Xperia XA2 ve L2 ile özçekime odaklanıyor

Sony, kamera teknolojilerinde sahip olduğu hafızayı mobil platforma da yansıtıyor. CES 2018’in ilk etkinliklerinden biri ile kamuoyuna tanıtılan yeni Xperia modellerinde odak özçekim performansı. Sony Mobile, kamera özelliğini öne çıkarmayı planladığı orta-üst segmentteki yeni üyeleri, Xperia XA2 ve XA2 Ultra’yı basına tanıttı.
"Süper orta sınıf ürün stratejimiz, pazarın bu kısmına cesur teknolojileri mümkün olan en erişilebilir biçimde getirmeye dayalı” olduğunu belirten Sony Mobile Global Satış & Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hideyuki Furumi sözlerine şöyle devam etti: “Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra da ilk olarak amiral gemisi XZ yelpazemizde kullandığımız öncü, ana kamera teknolojimiz yer alıyor. 2018 yılında bu modellerimizi kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyor ve önümüzdeki aylarda Xperia portföyünün diğer inovasyonlarını da tanıtmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
Xperia XA2 Ultra ile birlikte her ikisi de ön flaşa sahip optik görüntü sabitleme özellikli 16MP ve  120 derece geniş açılı 8MP çift ön kamera ile ışığa veya ortama bakmaksızın net görüntüler elde etmek amaçlanıyor. Ekran/Kasa oranındaki düzenlemeler ile birlikte Sony etiketine sahip en canlı ekrana sahip Xperia XA2 Ultra, Corning Gorilla Glass ile korunuyor. 3.500 mAh bataryası ve akıllı şarj teknoloji ile pil tüketimini analiz eden ve güç verimliliği optimize eden akıllı telefon, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 630 mobil işlemciden alıyor.
5.5 inçlik HD ekrana sahip Xperia L2 modeli, 3.300 mAh bataryaya sahip. Bu iki özelliğini aynı potada akıllı şarj özelliği ile eriten Sony, L2 için uzun pil ömrüne erişmiş oldu. 120 dereceli 8 MP’lik ön kameraya 13 MP F2.0 arka kamera eşlik ediyor.
Sony’nin yeni akıllı telefonlarından Xperia XA2 Ultra gümüş, siyah, altın ve mavi renk seçeneklerine sahipken, Xperia XA2’de altın renk seçeneği bulunmuyor. Xperia L2 ise siyah ve altın renk seçenekleri ile satışa çıkacağı günü bekliyor.
Xperia XA2 ve XA2 Ultra Android 8.0 Oreo ile kullanıcı ile buluşacakken Xperia L2 Android’in 7.1.1 Nougat sürümüne sahip.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics