Ürün Teknoloji 18 MART 2017 / 14:39

Sophos Mobile 7 ile bütünleşik yönetim ve güvenlik

Ağ ve uç nokta güvenliği şirketi Sophos, kurumsal mobilite yönetim çözümünün yeni sürümü Sophos Mobile 7’yi duyurdu. Sophos Mobile 7, Android Enterprise altında kurumsal verilerin güvenle tutulmasını sağlayan ‘containerization’ özelliğini desteklerken, nesnelerin internetine bağlı cihazların yönetimini kolaylaştıran ve güvenliği artıran yeni özellikleri de sunuyor. Sophos iş ortakları aracılığıyla temin edilebilen Sophos Mobile 7, Mart ortasından itibaren Sophos Central üzerinden de sunulmaya başlandı. Detaylı bilgi için http://www.sophos.com adresini ziyaret etmek mümkün.
Sophos Mobile 7; çalışanları zararlı e-postalardan, dokümanlardan ve bağlantılardan koruyan anti-phishing teknolojisine sahip. Çözüm Android platformunda kullanıcı güvenliğini güçlendiren zararlı yazılım tespit ve engelleme özelliklerine de sahip. Sophos Mobile 7’ye dahil edilen Secure Workspace ve Secure Email uygulamalarındaki kullanışlılığı artırma odaklı geliştirmeler sayesinde çalışanlar da güvenli olarak şifrelenmiş Office dokümanlarını container ortamından çıkmadan açabiliyor, görüntüleyebiliyor ve üzerinde değişiklik yapabiliyor. Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa, “Sophos’un sunduğu diğer uç nokta, ağ ve şifrelemeye odaklı güvenlik çözümleriyle entegre olabilen Sophos Mobile 7 ile kurumlar mobil cihazların güvenliğini ve yönetimini toplam güvenlik stratejisinin parçası olarak kurgulayabilecek” dedi.
Sophos Mobile 7 ile gelen nesnelerin internetine dayalı özellikler, Android Things veya Windows 10 IoT platformuyla çalışan cihazlar üzerine kurgulanan çözümlerin kolayca ölçeklenmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Cihazlara dair kuralların ve yetkilerin belirlenmesi, çevrimiçi cihazların denetimi, pil düzeyinin takibi ve donanımsal yazılımların güncellenmesi gibi işlemler Sophos Mobile 7 üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu arada Sophos Mobile 7’nin tüm fonksiyonları, diğer Sophos güvenlik çözümleriyle birlikte bulut tabanlı Sophos Central yönetim platformu üzerinden kontrol edilebiliyor.  
ETİKETLER : Sophos Mobile 7 1114

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN