Ürün Teknoloji 23 TEMMUZ 2017 / 08:00

Sophos XG Firewall’un başarısı

Sophos XG Firewall, NSS Labs’ın gerçekleştirdiği yeni nesil firewall grup testinde ortaya koyduğu üstün güvenlik performansı ve kapsamlı uygulama kontrolüyle liderler kategorisinde yer aldı. Uzun süreli saldırı ve güç kaybı gibi zorlayıcı koşullarda bile sağladığı korumadan taviz vermeyen Sophos XG Firewall, sahip olma ve işletme maliyetiyle de testlerde öne çıkmayı başardı. NSS Labs’ın gerçekleştirdiği testte yaygın olarak tercih edilen 11 yeni nesil firewall çözümü, güvenlik, performans, kararlılık, güvenilirlik ve sahip olma maliyeti açısından kıyaslandı. Fayda ve değer ekseninde sunduğu ideal yaklaşımla tüm testleri başarıyla geçen Sophos XG Firewall, kurumun tavsiye ettiği ürünler arasında gösterildi.
Kurumların güvenlik ürünleri tercihinde bağımsız ve güvenilir testlerin son derece önemli bir rolü olduğunu ifade eden Sophos Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Schiappa, “Sophos olarak her ölçekteki kuruma en etkili korumayı sağlayacak güvenlik çözümleri ortaya koymak için çalışıyoruz. Sophos XG Firewall’ın NSS Labs testlerinde lider kategorisinde yer almasından çok memnunuz. Son WannaCry salgını da gösterdi ki, etkili bir ağ koruma stratejisi kurumların bugün ve gelecekte hızlı yayılan, karmaşık ve beklenmedik saldırılara karşı koyabilmeleri için son derece önemli. Senkronize güvenlik stratejimiz çerçevesinde bu alanda yatırım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN