Ürün Teknoloji 22 ARALIK 2012 / 11:16

SpaceShipTwo roket motoru ile uçtu

Scaled Composites tarafından üretilen SpaceShipTwo, geçtiğimiz çarşamba günü roket motoru takılmış şekilde ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Virgin Galactic'in verdiği bilgiye göre, roket motoru ateşlenmese de motor bileşenleri ve yakıt tankları yüklenmiş şekilde ilk test uçuşunu gerçekleştiren ve uzaya yolcu taşıması tasarlanan uzay aracı, yıl sonunda kendi kendine roket motoru kullanarak ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

Şirketin yaptığı açıklamada bu uçuşun araca ısı koruması eklendikten sonra yapılan ilk test uçuşu olduğu da vurgulandı.  Geçtiğimiz aylarda araca takılmaya çalışılan yanma tankı ve roket motoruna rağmen şirketin verdiği bilgiye göre en azından iki tane daha planörlü uçuşun ardından aracın kendi motorlarıyla uçuş testlerine geçileceği söylendi. Virgin Galactic'in kurucusu Sir Richard Branson, Mojave'deki  ekibi ve test merkezini geçen ay ziyaret ederek, ilk yolcu uçuşuna yönelik hazırlıklar hakkında bilgi almıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN