Ürün Teknoloji 24 ARALIK 2012 / 12:44

Sunucu ile hız rekoru

HP ProLiant Generation 8, Gen8, portföyü, bugüne kadar üretilen en güçlü işlemcilerle yenilendi. HP’nin gelişmiş ProLiant Gen 8 çözümleri, dünyanın önde gelen akademik kurumları, kamu ve özel sektör kuruluşlarında performansı artırarak bilimsel araştırmayı hızlandırıyor. Kurumsal veri merkezlerini ‘Dünyanın En Hızlı İlk 500 Süper Bilgisayarı Listesi’ne sokan HP ProLiant Gen8 sunucular, şirketlerde iş süreçlerini hızlandırıp rekabet gücünü artırmanın yanı sıra, bilimsel araştırmalara hız katarak, üniversiteler ile araştırma kurumlarında yüksek performans sağlıyor.

 

Yeni HP ProLiant SL270s Gen 8, sunucular yüksek yoğunluklu işlemcileriyle HP ProActive Insight Mimarisine dayalı zeki yönetim özellikleri, veri merkezlerinde otomasyon düzeyini artırıyor ve sistemleri optimize ederek hızlandırıyor. Bu da kullanıcılara benzersiz bir yüksek performans sağlıyor. HP ProLiant sunucuları seçerek “Dünyanın En Hızlı İlk 500 Süper Bilgisayarı 2012” Listesi’ne giren veri merkezleri ise şöyle sıralanıyor:

 

•          Georgia Tech/Oak Ridge National Labs Keeneland Sistemi, TOP500 listesinde 74. sırada: 264 HP ProLiant SL250s Gen8 sunucu ve saniyede maksimum 615 Teraflop veri işleme kapasitesi.

•          İsveç Ulusal Süper Bilgisayar Merkezi Triolith Sistemi, TOP500 listesinde 82. sırada: İsveç Ulusal Bilgisayar Altyapısı (SNIC) tarafından finanse edilen sistemde 1200 HP ProLiant SL230s Gen8 sunucu bulunuyor. 338 Teraflop maksimum veri işleme kapasitesi.

•          Finlandiya Science Ltd. BT Merkezi CSC, HP ProLiant SL230 Gen8 sunucularla TOP500 listesinde 167. sırada: Sistemin en büyük özelliği, hem Finlandiya hem de Avrupa’nın en uygun maliyetli veri merkezi olması. Yeni  Kajaani Veri Merkezi ise, Enerji Kullanım Verimliliği (PUE) endeksinde 1,15 puanla, enerji tüketimi açısından dünyanın en çevre dostu bilgisayar sistemlerinden biri.


22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics