Ürün Teknoloji 30 NİSAN 2017 / 17:34

Sürücüsüz araçlar için işbirliği

Bosch ve Daimler; tamamen otonom, sürücüsüz araçların geliştirilmesi konusunda ortak çalışmalar yürütüyor. İki şirket, gelecek on yıllık dönemin başında trafikte tamamen otonom ve sürücüsüz araçlar için bir sistemi hayata geçirme hedefiyle bir geliştirme anlaşması yaptı. Hedef ise bir otonom sürüş sistemi için yazılım ve algoritmaların birlikte geliştirilmesi. Proje, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Daimler'in araç uzmanlığını, otomotiv tedarikçilerinden Bosch'un sistem ve donanım yetkinliği ile buluşturacak. 
Şehir içi sürüş için tamamen otonom, sürücüsüz araçlara yönelik sistem geliştirme konusunda Bosch ve Daimler, şehir içi trafik akışlarını iyileştirmeyi, karayolu emniyetini arttırmayı ve geleceğin trafiği için önemli bir temel yaratmayı amaçlıyor. Önceden belirlenmiş bir şehir içi alanda insanlar, otomobil paylaşımı rezervasyonu için akıllı telefonlarını kullanabilecek veya şehir içi kullanıma yönelik otonom bir taksi kişileri alıp istedikleri yere götürecek. İnsanların otomobil içerisinde geçirdikleri zamanı optimum şekilde kullanmasını sağlayacak bu yapı, sürücü ehliyeti olmayan kişilerin mobil hale gelmesinin de yollarını açacak. 
ETİKETLER : 1120 Bosch Daimler;

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN