Ürün Teknoloji 26 ŞUBAT 2017 / 16:38

Tasarımı siz belirleyin

Sherpa, kendi geliştirdiği DaaS (Design as a Service) iş modeli ile müşteri memnuniyetini artırdı. Sherpa Başkanı Yakup Bayrak, yeni hizmet modeli Design as a Service ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Bir UX Design Stüdyosu olarak, faydasını anlatmanın oldukça zor olduğu bir hizmeti sunuyor ve tek sermayemizin ‘zaman’ olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. DaaS fikri de UX’i ve onun faydalarını proje sahiplerine aktarmaya çalışırken bize en çok yönetilen soruları aramızda tartışırken ortaya çıktı. Müşterilerimiz bize ne kadar finansal kaynak harcayacaklarını ve bizden bunun karşılığında ne alabileceklerini biz daha çalışmaya başlamadan bilmek istiyor. DaaS, bu soruyu anlamlı kılan model. Gün, ‘yatırımı nasıl yapmalı, ölçümlemeli ve optimize etmeliyiz?’ sorularını doğru yanıtlayabilecek çalışma modellerini ve iş ortaklarını bulma günü. Burada, özellikle ‘tasarımı dijital ekranların daha güzel gözükmesi olarak’ değerlendiren zihinlerde yıkılması çok zor engeller mevcut.  DaaS’ı lanse ederken, tasarım stüdyolarının gelişiminin önündeki en büyük problem olan ‘sürekli ve müşteriye göre değişmek zorunda kalınan iş modeli’ sorunsalına yenilikçi çözüm getirmeyi hedefliyoruz. Müşterilerimiz DaaS ile, tasarım yeteneğimizi hangi koşullarda, ne kadar süreyle ve ne düzeyde erişebileceğini, aldığı hizmetin nasıl kayıt altında tutularak dönemsel olarak kendisine raporlanacağını bilmekte. DaaS, müşterinin hizmet beklentisine göre düşük, orta veya yoğun eforda çeşitlenebilmekte, her sektördeki ve boyuttaki işletmeye göre alternatifler sunabilmekte. DaaS ile amaç; müşterinin, “Şu işim için nasıl bir bütçe ve ne kadar zaman harcamam gerekir?” sorusunu bırakıp, yerine ‘Senin için hangi şartları sağlarsam benim UX Design iş ortağım olursun?’ sorusunu dile getirebilmesi.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN