Ürün Teknoloji 04 NİSAN 2010 / 18:00

Teknoloji moda ikonuna dönüştü

Asus, yeni Eee PC Seashell bilgisayarlarının tasarımını ünlü modacı Karim Rashid’e yaptırdı.
Asus, 1008P model koduna sahip Eee PC Seashell Karim Rashid  Koleksiyonu ile teknoloji podyumuna adım attı. Nostaljiden ve klasik yaklaşımlardan uzak, çağdaş bir tasarıma sahip olan bu koleksiyon, lüks yaşam tarzını herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlıyor. Asus’un endüstriyel tasarımcıları, bunu başarabilmek için plastik boya, metalik malzeme gibi farklı materyalleri bir araya getirdiklerini ve yeni üretim tekniklerini devreye soktuklarını söylüyorlar.
ASUS Eee PC Seashell Karim Rashid Koleksiyonu’ndaki netbook sınıfı bilgisayarların her köşesi yaratıcı izler taşıyor. Digi-Wave adı verilen tasarıma sahip kasa, küçük dikdörtgen karelerden oluşan hasır görünümüne sahip bir gövdeyle sunuluyor. Bu kaplama aynı zamanda yumuşak bir dokunuş hissi veriyor. Asus tasarımcıları tarafından el işçiliğiyle üretilen bu koleksiyon, ortam ışığına bağlı olarak yüzeyinde oluşan yansımalarla da dikkat çekiyor.
Serinin renk alternatifleri arasında parlak pembe ve mat kahverengi renk alternatifleri seçilebiliyor.

Performans ön planda
Eee PC Seashell Karim Rashid Koleksiyonu’nun farklı tasarımının yanında 10.1 inç çerçevesiz LED ekran, ergonomik çiklet klavye gibi özellikler dikkat çekiyor. Aynı zamanda yeni enerji tasarrufu sağlayan Intel Atom N450 işlemcisi ve ASUS’un özel Super Hybrit Engine teknolojisi sayesinde tek bir şarjla 6 saate kadar pil ömrü sunuyor. Seri ayrıca birkaç saniye içinde açılan yardımcı işletim sistemi Express Gate sayesinde, kullanıcısına saniyeler içinde internet bağlantısı sunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics