Ürün Teknoloji 22 HAZİRAN 2015 / 07:13

Telecom Italia Sparkle çözümlerini Arena dağıtacak

Arena, Telecom Italia Grubu’nun uluslararası hizmet kolu olan Telecom Italia Sparkle’ın yüksek esneklik ve yüksek ölçeklendirilebilir yapıya sahip bulut çözümlerinin tüm Türkiye’ye dağıtımından sorumlu olacağını duyurdu.

Anlaşmayla birlikte Arena, yüzde 80’i mühendislerden oluşan uzman kadrosuyla, KOBİ müşterileri için BT tedarikçisi olacak.

Telecom Italia Sparkle Bulut Platformu sayesinde Arena bayileri KOBİ’lere satışı ve kurulumu kolay bir IaaS bulut çözümü sunabilecek.

Konuyla ilgili olarak Arena Genel Müdür Yardımcısı Atıf Büyüksoy şu sözleri dile getirdi:

“Arena Value olarak, Telecom Italia Grubu’nun küresel operatörü ve Avrupa'nın lider bulut altyapısı ve hizmeti sağlayıcısı Telecom Italia Sparkle ile yapmış olduğumuz işbirliği dolayısıyla mutluyuz. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak kurduğumuz deneyimli mühendislerden oluşan kadromuz ile bundan böyle Türkiye’nin her tarafında IaaS ve SaaS çözümleri sunabileceğiz. Arena olarak zengin bulut hizmetleri portföyümüzle tüm iş ortaklarımıza satış öncesi ve satış sonrası desteği vereceğiz. Bu birlikteliğin her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

İşbirliği ile ilgili olarak Telecom Italia Sparkle Doğu Avrupa & MED Bölge Satış Direktörü Paolo Ficini ise şöyle konuştu:

“Telecom Italia Sparkle’ın yüksek ölçeklendirilebilir ve maliyet-etkin bulut çözümünü, Türkiye pazarındaki bilgisi, tecrübeli personeli ve yaygın dağıtım ağına sahip Arena ile tüm Türkiye’ye sunmamızı sağlayan bu işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Arena KOBİ’lerin işlerini verimli olarak büyütmelerine destek olacak.”

Telecom Italia Sparkle’ın YourCloudStore bulut çözümleri Arena bayilerinden temin edilebilir.

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN