Ürün Teknoloji 09 KASIM 2015 / 07:12

Telefon üretimine 3D yazıcı desteği

Neredeyse aklımıza gelen her şeyi basmamızı sağlayan üç boyutlu (3D) yazıcıların, gerçek potansiyeli anlaşıldığından bu yana yüzlerce farklı proje karşımıza çıkıyor. 3D yazıcılar aslında pek de yeni bir uygulamaya değil; geçmişi 1984’e dayanıyor. Bilgisayar destekli tasarım programlarıyla modellenmiş nesneleri, elle tutulabilir gerçek nesnelere dönüştüren bu yazıcıların baskı işlemleri yaparken birçok hammadde kullanılabiliyor olması, farklı sektörlerde etkili olmasını da kaçınılmaz kılıyor. Bu kez de 3D yazıcılar akıllı telefon sektöründe karşımıza çıkıyor.
Adı Bluboo Xtouch olan cihazın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa da, üretim sürecinde yazıcıdan faydalanıldığı belirtiliyor.  Cihazın, elmas görünümlü arka kapağı 3D yazıcı tarafından üretildiği için, arka kapağı eğilse bile sağlam yapısı sayesinde hemen eski formuna geri dönüyor.
Cihazın 5 inç çözünürlüğünde Full HD ekranı, 13 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamerası bulunuyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6753 SoC işlemcinin yer aldığı cihaz, 32 GB depolama alanına sahip; ancak bu kapasite MicroSD kart ile arttırılabiliyor. 3050 mAh pile sahip Bluboo Xtouch’ın normal satış fiyatının 150 dolar olduğu belirtiliyor.
ETİKETLER : 1045
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN