Ürün Teknoloji 09 KASIM 2015 / 07:12

Telefon üretimine 3D yazıcı desteği

Neredeyse aklımıza gelen her şeyi basmamızı sağlayan üç boyutlu (3D) yazıcıların, gerçek potansiyeli anlaşıldığından bu yana yüzlerce farklı proje karşımıza çıkıyor. 3D yazıcılar aslında pek de yeni bir uygulamaya değil; geçmişi 1984’e dayanıyor. Bilgisayar destekli tasarım programlarıyla modellenmiş nesneleri, elle tutulabilir gerçek nesnelere dönüştüren bu yazıcıların baskı işlemleri yaparken birçok hammadde kullanılabiliyor olması, farklı sektörlerde etkili olmasını da kaçınılmaz kılıyor. Bu kez de 3D yazıcılar akıllı telefon sektöründe karşımıza çıkıyor.
Adı Bluboo Xtouch olan cihazın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa da, üretim sürecinde yazıcıdan faydalanıldığı belirtiliyor.  Cihazın, elmas görünümlü arka kapağı 3D yazıcı tarafından üretildiği için, arka kapağı eğilse bile sağlam yapısı sayesinde hemen eski formuna geri dönüyor.
Cihazın 5 inç çözünürlüğünde Full HD ekranı, 13 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamerası bulunuyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6753 SoC işlemcinin yer aldığı cihaz, 32 GB depolama alanına sahip; ancak bu kapasite MicroSD kart ile arttırılabiliyor. 3050 mAh pile sahip Bluboo Xtouch’ın normal satış fiyatının 150 dolar olduğu belirtiliyor.
ETİKETLER : 1045

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics