Ürün Teknoloji 13 MAYIS 2012 / 15:00

Televizyon satışlarında talep patlaması yaşanıyor

Spor Toto Süper Lig’de 2011-2012 sezonu ve Süper Final maçları bu hafta sona erdi. Ama futbol ateşi sönmeyecek. Türkiye liglerinin hemen ardından Haziran’da başlayacak Euro 2012 ile devam edecek. Futbol sevdalısı olduğu kadar teknoloji meraklısı da olan birçok kullanıcı, daha ileri özellikler sunan yeni televizyon modellerine büyük ilgi göstererek talep patlaması yaratmaya başladı.
Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Toshiba Türkiye Distribütörü TNB Genel Müdürü Aytaç Biter; şunları söyledi: “Futbol ülkemizde çok seviliyor. Ligin çekişmeli geçen son çeyreği ile hareketlenen televizyon satışlarımız, Haziran ayında başlayacak Euro 2012’nin de etkisi ile ciddi şekilde artışa geçti. Toshiba tarafında özellikle 2D görüntüleri 3D’ye çeviren, bütünleşik kamerasıyla kullanıcısını tanıyarak kişiye özel ayarları aktif duruma geçiren, USB üzerinden kayıt yapabilen ve Smart TV fonksiyonlarına sahip YL863 ve WL863 serisi televizyonlarımız çok fazla ilgi görüyor. Bu modeller 800 AMR görüntü yenileme hızına ve Full LED teknolojisine sahip. TL933 serisi 3D LED TV modellerimiz de uygun fiyatı ve 2D-3D dönüştürme teknolojisiyle dikkat çekiyor. Üstelik bu modelleri IOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletlerle de kontrol etme olanağı mevcut.”
Ürün taleplerine yetişmekte zorlandıklarını ifade eden Biter, amiral gemileri dizüstü olmasına rağmen televizyonda kısa zamanda yakaladıkları ivme ile pazar paylarını yıl sonuna kadar yüzde 4 artırmak istediklerini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:871

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics