Ürün Teknoloji 21 ŞUBAT 2010 / 18:00

Televizyonunuz hep yanınızda

İzmir’deki Best Buy açılışıyla tanıştığımız SlingBox Solo, test merkezimize geldiğinde çok heyecanlıydık. Zira bu tarz bir ürünle ilk karşılaşmamızdı ve bu karşılaşmadan mutlaka galip ayrılmak istiyorduk. Ürün kutusundan çıkardığımızda inanın ilk anda “Nasıl çıkarız bu testin içinden” korkusu hâkim oldu. Ancak ürünü kurup televizyon sistemimize bağladıktan sonra gördük ki, öyle korkulacak bir ürün değil hatta şahane bir ürünmüş kendileri…
Türkiye’de ilk kez ve sadece İzmir Ege Park Balçova Alışveriş Merkezi’nde yer alan Best Buy mağazasında satılan ürünü alabilmek için İzmir’e mi gidersiniz, bir yakınınızdan mı rica edersiniz bilinmez ama televizyon seyretmeyi seviyorsanız bu ürün tam size göre. TV’den hoşlanmam diyenlerdenseniz, bu ürünle birlikte TV de almayın evinize deriz…
TV bağımlıları için ideal
Peki, nedir bu SlingBox Solo? Aslında ürün çok sık seyahat eden TV bağımlıları için dünyanın her yerinden kendi evlerindeymiş gibi TV izleme keyfini sunmasıyla anlatılabilir.
SlingBox Solo, kullanıcısına cep telefonu veya dizüstü bilgisayarından tüm TV kaynaklarını dünyanın her yerinden seyredip yönetmeye olanak sağlıyor. Sık seyahat eden spor ve sinema tutkunlarının vazgeçilmezleri arasına girecek SlingBox Solo, en heyecanlı canlı programları bile anında izleme olanağı sunuyor. SlingBox Solo ile cep telefonundan ya da bilgisayardan, internet bağlantısı olan her yerden istenilen TV programı izlenebiliyor, uzaktan kumanda aksesuvarı ile de kanal-ses gibi uydu alıcının ayarları değiştirilebiliyor.
Ürünün  artılarından biri de evinizdeki diğer medya oynatıcıları da SlingBox’a bağlayarak istenilen film ve programlar da seyredilebilmeniz. Yüksek görüntü kalitesi elde edebilmek için SlingBox Solo’ya HD kaynakları da bağlanabiliyor. Kendisine ait SlingPlayer ile 60 dakikaya kadar videolar bilgisayar üzerinden duraklatılabiliyor, ileri veya geri sardırılabiliyor. Üründeki SlingRemote özelliği sayesinde kanal değiştirmekten DVR’la kayıt yapmaya kadar pek çok işlem bilgisayar üzerinden yapılabiliyor.
Ürünün eksilerinden birisi ise SlingBox’u mobil telefonundan izlemek için, mobil telefona özel SlingPlayer Mobile yazılımının ayrıca satın alınması gerekliliği. Pek çok PDA’e, mobil telefona ve akıllı telefona özgü SlingPlayer  Mobile sürümleri bulunuyor. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne www.slingmedia.com’dan ulaşmak mümkün. SlingPlayer Mobile’a uyumlu mobil telefonların listesi http://www.support.slingmedia.com adresinde yer alıyor.

. Nedir:
Televizyon izleyicilerinin TV’lerini yanında taşımalarını sağlayan bir ürün.
. Artılar:
Kolay kurulum, geniş yelpazede ürün desteği.
. Eksiler:
Televizyon seyreden kitleye hitap etmesi. İlk bakışta kolay  anlaşılamayan kullanım yapısı. Türkiye’de sadece Best Buy İzmir mağazasında satılması.
. Fiyatı: 399 TL.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics