Ürün Teknoloji 08 OCAK 2012 / 15:39

Teradata Database 14 ile veritabanına hakim

Veriyi yönetmenin öneminin gittikçe arttığı günümüzde kurumlarının sahip oldukları veri yığınlarını anlamlı hale getirebilecek çözümlere duyulan ihtiyaç da artıyor. Teradata, kurumlara, sahip oldukları büyük veriyi etkin bir şekilde yönetebilme imkânı verebilmek için Teradata Database 14 adlı yeni bir veritabanı çözümü geliştirdi. Yeni çözüm, veritabanının hızlı ve kolay yönetilebilmesini sağlayan özellikleriyle kurumların veritabanı ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamayı hedefliyor.
Tek bir veri ambarı cihazından esnek bir kurumsal veri ambarına kadar her ortama uygun olarak geliştirilen Teradata Database 14; gücü, esnekliği, ölçeklenebilirliği ve kullanım kolaylığı ile kurumların değerli kurumsal bilgi varlıklarından etkin bir biçimde yararlanmalarını sağlıyor. Çok boyutlu ölçeklenebilirlik özelliği, veri yönetiminin standart işlevlerini sağlamanın yanında eş zamanlı sorguların ve karmaşık isteklerin de üstesinden gelmeyi vaat ediyor.
Yöneticiler daha az işle uğraşacak
Yerleşik otomatik fonksiyonlar ile öne çıkan Teradata Database 14 çözümü, farklı platformlarda gerçekleştirilen sorguların hızlı bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Bu sayede veritabanı yöneticilerinin işini de önemli ölçüde kolaylaştıran ve kurumlara verimlilik artışı sağlayan yönetim özelliklerini beraberinde getiriyor. Böylece veritabanı yöneticileri parametreleri ayarlamak, tablo alanlarını yönetmek ya da veriyi yeniden organize etmek gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmıyor.

Bilgi için:
www.teradata.com
ETİKETLER : Sayı:853

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics