Ürün Teknoloji 18 EYLÜL 2011 / 17:13

ThinkPad ve IdeaPad şimdi tablet oldu

Son dönemde her markanın bir şekilde yer almayı hedeflediği tablet bilgisayar pazarı yeni ürünlerin girmesiyle daha da renkli bir hale geldi. Dizüstünde ThinkPad ve IdeaPad serileriyle kurumsal ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Lenovo, Android işletim sistemli yeni modellerini bu isimler altında piyasaya sürdü.
Android 3.1 işletim sistemiyle beraber gelen Lenovo IdeaPad Tablet K1 ve ThinkPad tabletler, Android Market’te yer alan binlerce uygulamanın yanı sıra Lenovo App Shop’ta yer alan uygulamalara da erişebiliyor.
Gücü Nvidia Tegra 2 işlemciden
Özellikle grafik işlemlerindeki başarısıyla mobil pazara hızlı bir giriş yapan Nvidia’nın Tegra 2 işlemcisi, IdeaPad ve ThinkPad tabletlerin çokluortam performansını üst seviyeye çıkarırken, web tarayıcıdaki performansı, oyun kalitesini artırması ve pili daha verimli kullanma konusundaki hassasiyetiyle ön plana çıkıyor.
Biresel kullanıma daha yatkın olan IdeaPad K1, 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğü ve geniş görüş açısıyla kullanımı kolaylaştırıyor. Önde 2 arkada ise 5 megapiksellik dahili kameralara sahip olan cihaz, dahili kablosuz ağ bağdaştırıcı ve Bluetooth arabirimine de sahip. Lenovo’nun özel SocialTouch uygulaması ile kullanıcıların arkadaş çevrelerine ve sosyal platformlara tek bir yerden ulaşabilmesini sağlayan IdeaPad K1, 40’dan fazla uygulama yüklü olarak geliyor. Bunlar arasında Angry Birds, Kindle E-book Reader ve Documents to Go gibi popüler uygulamalar bulunuyor. Mini HDMI bağlantısı, cihazın ekranını HDTV’ye ya da ekrana 1080p çözünürlüğünde (Full HD) aktarabiliyor.
ThinkPad ile Android iş hayatına taşınıyor
ThinkPad Tablet, IdeaPad K1’in özelliklerine ek olarak iş hayatına yönelik güvenlik, güvenilirlik ve yönetilebilme özelliklerini sunuyor. Profesyonellerin iş hayatının her alanında yanlarında rahatlıkla taşıyabilecekleri bir ürün olarak tasarlanan ThinkPad Tablet, opsiyonel çizim kalemi, USB portu, bellek kartı okuyusu ve optik TrackPoint ile beraber geliyor. Computrace özelliği, kimlik hırsızlığına ve tabletin çalınması durumuna karşı cihazdaki veriye erişimi durduruyor. Bunlara ek olarak güvenlik özellikleri arasında Citrix ile sanal uygulama desteği de sunuluyor. 10.1 inç büyüklüğünde ve 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan cihaz 178 derece görüş açısı sunuyor. Ürünle beraber 2 GB’lık ücretsiz bulut tabanlı veri depolama hizmeti de sunuluyor. Ayrıca iş dünyasına yönelik olan ThinkPad Tablet, bilgiişlem görevlilerinin yardımı olmadan bir dizi cihazı ve şebekeyi birbirine bağlamayı da mümkün hale getiriyor. Kullanıcılar bu iş için geliştirilen Good for Enterprise uygulaması ile aygıtlarına ve kurumsal e-posta hesaplarına ulaşmak için şirketin ağ şifresini kullanabiliyor.
Bilgi için:
www.lenovo.com.trr.
ETİKETLER : Sayı:838

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics