Ürün Teknoloji 11 AĞUSTOS 2017 / 12:00

Tozlu raflarda doküman aramaya son!

Mebitech’in geliştirdiği ‘Mebitech Dijital Arşiv Yönetim Sistemi’ (MAYS); ihtiyaç duyulan evrakları saniyeler içerisinde sunuyor. Özel sektör şirketleri ve kamu kuruluşlarının saklama yükümlülüğü bulunan evraklarının elektronik zaman damgalı olarak taranması ve gerektiğinde mahkemelerde geçerli delil sayılması ise bu arşiv sisteminin en önemli özellikleri arasında. MAYS ile ihtiyaç duyulan tüm dokümanlara cep telefonu, bilgisayar veya tabletten anında ulaşmak, istenen kriterlere göre sorgulama yaparak ihtiyaç olan belgeyi kolayca bulmak mümkün. Bu yönüyle MAYS; evrak yönetiminde hem zaman hem maliyetten tasarruf imkanı sunuyor. 
MAYS, kağıt üzerindeki tüm değerli dokümanları dijital ortama taşır ve düzenleyip klasörleyerek ihtiyaç olan dosyaya birkaç kolay hamleyle ulaşmayı sağlıyor. Mebitech, dosyaların ayıklama-imha-saklama planlarını hazırlayarak, arşiv depolarının kurulması, düzenlenmesi, sınıflandırılması, tarama, indeksleme, niteleme, barkodlama, etiketleme, mikrofilme alma ve Arşiv Yönetim Sistemi yazılımı sağlama gibi tüm dijital arşivleme hizmetlerini, kendi uzman ekibi ve profesyonel cihazları ile sunuyor. Dijital arşivleme hizmeti; servis büro, donanım ve yazılım bütününü içerecek şekilde, anahtar teslimi geliyor ve tüm bu çalışmalar Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nün ve TS13298 standartlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor.
Mebitech’in geliştirdiği sistem; tarama, görüntü iyileştirme, indeksleme ve kalite kontrol, yeniden tarama, OCR, aktarım onayı ve arşive aktarma gibi adımları destekliyor. İş kuyrukları arasındaki geçişleri otomatik olarak yapan sistem, ayrıca belge, iş akışı ve bilgi yönetimi, dijital imza, belge giriş, dağıtım ve depolama, veritabanları, veri ambarları ve alım motorları, arşivleme ve belge yönetimi, e-posta ve ofis çözümleri, portal entegrasyonları, içerik yönetimi, içerik dağıtımı ve web içeriği yönetimi gibi başlıklarda da çözümler sunuyor.
Detaylara www.mebitech.com sitesinden erişilebilen sistem için gerekli olan yapı ve bu yapıdaki tüm donanım ve yazılımlar en son teknoloji ürünlerinden oluşuyor. Yüksek performansla evrakların işlenmesini sağlayan altyapı, her tip evrakı dijitalleştirebiliyor. MAYS, geliştirilmiş özel yapısı ile bütün platformlarda çalışabilme özelliğine de sahip.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics