Ürün Teknoloji 18 MART 2012 / 14:44

TP-Link 2011’de ağ ürünlerinde zirve yaptı

Özellikle genişbandın yaygınlaşmasıyla beraber ağ ürünleri pazarında da ciddi büyüme yaşanıyor. Sektördeki rekabette bazı isimler öne çıkıyor. TP-Link Türkiye Ofisi’nin geçtiğimiz yıl elde ettiği başarı ise markanın pastadaki payını artırdığını gösteriyor. 2011 yılında 840 bin adetlik satış yapan marka, tek başına pazarın ihtiyacının yarısını karşılamış oldu. Dağıtıcılar kanalıyla yapılan; modem, yönlendirici, erişim noktası ve anahtar satışları sayesinde 2011 yılında satılan her iki ağ ürününden birisinin TP-Link olduğu açıklandı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre 2011 yılında modem, anahtar ve USB adaptör satışları TP-Link’in lokomotif ürünleri arasındaydı. TP-Link’e göre internet servis sağlayıcıların yaptıkları kampanyalar yeni internet abonelerinin sayısında ve dolayısıyla modem satışlarında artışa neden oldu.

2012’de geniş bant talebi artıracak
TP-Link Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2010 yılının sonlarına doğru kurulan ofisin markanın Türkiye’deki faaliyetlerine hız kattığını ve dünya pazarlarında olduğu gibi Türkiye pazarında da çok önemli bir atılım gerçekleştirerek kablolu ve kablosuz ağ donanım çözümleri alanında çok önemli bir konuma geldiğini söyledi. 2012 yılında yüksek iletişim hızına talebin artacağını belirten Dinçer, bunun, hem yüksek hızlı genişbant kullanımında hem de ev ve ofis içi kullanımda avantaj sağlayan yönlendirici ve erişim noktası satışlarına da yansıyacağını vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:863
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN