Ürün Teknoloji 05 HAZİRAN 2016 / 14:42

Türk Telekom hedef büyüttü

Türk Telekom, Türkiye’nin bölgenin veri merkezi üssü olması için yatırımlarına hız verecek.
Yapılan planlar doğrultusunda somut adımlar atmaya başlayan Türk Telekom, ilk etapta Ankara Ümitköy’deki veri merkezinin kapasitesini artırdı. İlerleyen süreçte de bu alandaki yatırımlarına devam edecek olan şirket, 2016 yılı içerisinde Ankara Aydınlıkevler’de toplam 20 bin metrekare büyüklüğünde bir veri merkezini daha hizmete sunacak.
Türk Telekom, veri merkezlerindeki kapasite artışı ile birlikte, Türkiye’yi bölgenin veri merkezi üssü yapma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak. Şirket, son 10 yılda gerçekleştirdiği 20 milyar liranın üzerindeki yatırım ile fiber altyapısını Türkiye’nin 81 ile yaymak istiyor.

“Bölgenin veri merkezi üssü olacağız”
Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca konuyu şöyle değerlendirdi:
 “Güçlü veri merkezlerimizle Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalmasını sağlamayı hedefliyoruz. Üç sene içerisinde Frankfurt, Amsterdam ve Londra’ya alternatif bir veri merkezi oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca, pek çok global içerik sağlayıcı ile görüşmeler yapıyoruz. İçeriklerini Türkiye’de konumlandırmaları ve buradan Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya hizmet sunmaları için gerekli platformları oluşturuyoruz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN