Ürün Teknoloji 29 ARALIK 2014 / 11:53

Türk uygulaması MUBI PlayStation 4’te

Sony, seç izle tarzına öncülük eden abonelik hizmeti MUBI’nin artık PlayStation4 platformunda da kullanılabileceğini duyurdu. 2010 yılında PlayStation3’te yaptığı başarılı çıkışın ardından, MUBI sistemdeki sevilen seç izle tarzındaki video hizmetlerinden biri olmuştu. Bugün yapılan duyuruyla birlikte, PS4 için tanıtılmış olan ve PS3 konsolu kullanıcıları için geliştirilmiş ve iyileştirilmiş yeni MUBI uygulaması aralarında Türkiye’nin de olduğu 43 bölgeye sunulacak.

Kullanıcılarına dünyanın en iyi filmlerini kendi evinde izleme imkânı sunan, istenildiği anda izlemeyi sağlayan bir film hizmeti olan MUBI, PlayStation Store’da mevcut olan ücretsiz indirilebilir uygulama, kendi film uzmanları tarafından seçilmiş ve tanıtılmış olan kült, klasik, bağımsız, yabancı ve ödüllü filmleri kullanıcılarının ekranlarına taşıyor. MUBI hesabına sahip kullanıcılar, PS3 ve PS4’te gizli cevherleri keşfedebiliyor ve büyük sinema dünyasında bir yolculuğa çıkabiliyor.

PlayStation üzerindeki MUBI uygulaması, kullanıcılara yüksek çözünürlükte video izleme, filmleri puanlama ve favorileri ayarlama olanağı veriyor, ayrıca yenilenmiş ara yüzüyle istenilen filmlerin bulunması kolaylaşıyor. PlayStationPlus üyeleri MUBI’ye ilk kayıt olduklarında uzatılmış deneme süresinden faydalanabiliyorlar ve bir, altı veya on iki aylık MUBI üyeliklerinde yüzde 20 ek indirim kazanabiliyorlar.

Seçilen filmlere verilecek tepkileri merakla bekliyoruz

MUBI’nin kurucusu Efe Çakarel, “PS3 üzerindeki milyonlarca indirme sayesinde, PlayStation kullanıcılarının büyük filmlerin parmaklarının ucunda olmasını sevdiğini biliyoruz. MUBI uygulamamızı en güçlü eğlence platformunda erişilebilir hale getirmek ve dönüştürmek çok heyecan verici. Artık 43 bölgede mevcut olmasıyla birlikte, PlayStation topluluğunun seçtiğimiz filmlere verecekleri tepkileri duymayı iple çekiyoruz” dedi.

MUBI’nin yayınlanacağı bölgeler arasında, bazı bölgeler programa yerel bir açıdan yaklaşacak; filmler o bölgenin içinde bulunduğu durum ve bayramları göz önüne alınarak kültürel ilgilerine ve tarzlarına göre özel olarak seçilecek. Birleşik Krallık, İrlanda, Almanya, Fransa, Hollanda, Türkiye, Avusturya, Yeni Zelanda ve İtalya gibi ülkelerde özel seçimler yer alacak. Bu deneyimi genişletmek için, MUBI’nin uzman film danışmanları her bir filmi tanıtmak için kendi kişisel görüşlerini aktaracaklar ve neden her birinin izlenmesi gereken birer başyapıt olduklarıyla ilgili bir rehberlik ve anlatım hizmeti sunacaklar.
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics