Ürün Teknoloji 20 ŞUBAT 2011 / 18:00

Türkiye’nin ilk tableti EasyPad

Exper, son bir yıldır inanılmaz bir hızla hareketlenen ve bu yıl dünya çapında 50 milyon adet ürün satılması beklenen tablet bilgisayar pazarına EasyPad ile girdi. Düzenlenen basın toplantısında “Türkiye’nin ilk tablet bilgisayarı” olarak tanıtılan Exper EasyPad’ler, şık tasarımı, çoklu dokunmatik ekranı ve gelişmiş teknik özellikleriyle kullanıcılarına yüksek mobilite vaat ediyor. EasyPad adlı tabletlerin ilk örneği olan EasyPad P10AN, tanıtım fiyatıyla 11 Şubat’ta ilk kez Migros mağazaları üzerinden tüketiciyle buluştu.
Hem kurumsal hem de bireysel tüketiciler için geliştirilen Türkiye’nin ilk tablet bilgisayarı EasyPad’ler, farklı ekran büyüklükleri ve işletim sistemlerine sahip, her kullanıcı segmentine hitap edecek iki modelle tüketicilerin beğenisine sunuluyor.
“İhtiyaç duyabileceğiniz herşey bir arada”
EasyPad P10AN’nin 10.1 inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik ekrana sahip olduğunu söyleyen Exper Pazarlama Direktörü Mert Erinç, “Nvidia Tegra 2 işlemci ve Android 2.2 işletim sistemine ve kullanılacak uygulamalara göre 7,5 saat pil ömrüne sahip olan EasyPad P10AN, geniş çevre ürün yelpazesi, binlerce uygulama desteğiyle ve yaklaşık 750 gram ağırlığıyla teknoloji tutkunlarının gün boyu yanlarından ayıramayacakları vazgeçilmezi olacak. EasyPad P10AN, çokluortam içeriği ve binlerce farklı uygulamasıyla eğlenceyi sokaklara taşıyacak” dedi. Erinç, pazardaki ilk Tegra 2 işlemciye sahip Easypad P10AN’de, iPad’lerde bulunmayan Adobe Flash Player desteğinin de bulunduğunu belirtti.
Serinin diğer üyesi olan EasyPad P11MS hakkında da bilgi veren Erinç şunları söyledi: “11.6 inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik ekrana, Intel işlemcili, SSD depolama ve Microsoft Home Premium işletim sistemine sahip olan EasyPad P11MS ile sektörde fark yaratacağız. Sadece günlük kullanım için değil kurumsal kullanım için de ideal bir ürün olarak geliştirdiğimiz EasyPad P11MS ile işletmeler temel ihtiyaçları haricinde ürün üzerinde kişisel çözümlerini kullanabilecek. 649 dolar+KDV fiyat ile satışa sunulan EasyPad P11MS ile üst seviyede performans elde edebilecek.” P10AN, 599 liradan alıcı bulurken, bir ay sonra çıkması planlanan P11MS ise KDV hariç 649 dolardan raflardaki yerini alacak.
ETİKETLER : Sayı:809
YORUMLAR
Mete Atayata 24 ŞUBAT 2011 / 01:11 0 0
Haber güzel de. Fiyatı niye dolar bazında, çünkü bütün komponentler dışarıdan geliyor. Bütün komponetleri dışarıdan gelen bir cihaz için de "Made in Turkey" demek doğru olmaz. Olsa olsa "assembled in Turkey" denilebilir. Kendi kendimizi kandırmayalım. Bir tablet bilgisayarı toplayıp "Made in Turkey" diye etiket yapıştırmak etik bir davranış değil.
Ahmet Unsal 21 ŞUBAT 2011 / 20:48 0 0
cok guzel bir haber.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics