Ürün Teknoloji 15 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Türkiye’ye özel spam çözümü

Helyum Bilişim Hizmetleri, yeni iş ortağı olan Endersys’in e-posta alanında araştırma ve çalışmalar sonucu geliştirdiği SurGATE ürününü piyasaya sundu. SurGATE Messaging Gateway, dünya çapında spam çözümlerine ek olarak Türkiye’ye özel spam çözümleri de içeriyor. Çözüm, Türkçe imza veritabanı sayesinde rakiplerine karşı Türkçe spam yakalamada üstünlük sağlama iddiasında. Bu paralelde sahada çalışan bütün SurGATE cihazları, 15 dakikada bir merkeze bağlanarak yeni imzaları çekiyor. Türkçe spam imzaları genel olarak e-postada geçen Türk spamcılara özgü metin, e-posta ya da URL bilgisini içeriyor. SurGATE ’in ‘multi-thread’ (çoklu tehdit) tarama motoru bu imzaları kodlanmış olarak karşılaştırdığı için milisaniye mertebesinde e-posta taraması yapılıyor. Endersys bu ürünü ile yurtdışına da açılmayı planlıyor.
SurGATE Labs tarafından geliştirilen IP puanlama sistemi SurGATE Reputation Network (SRN), geleneksel RBL’lerin kara liste özelliğini içermekle beraber merkezi bir beyaz liste ve gri liste bypass özelliklerine sahip.
Merkezi beyaz liste özelliğiyle özellikle Türkiye’deki güvenilir kaynaklardan  gelen e-postalar için spam filtreleri iptal edilerek, bu kaynaklardan gelen mesajların yanlışlıkla spam olarak algılanma riski sıfıra indiriliyor. Bu özelliği sayesinde de dünyada ve özellikle Türkiye’deki gerçek e-posta sunucuları için gereksiz yere greylist kontrolünün yapılması engelleniyor.
Bilgi için:
www.helyum.com.tr
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics