Ürün Teknoloji 11 NİSAN 2010 / 18:00

Üç boyut teknolojisi geliyor

Sony, 3D uygulamalarını, BRAVIA Internet TV’nin getirdiklerini ve ev sinema sistemleri ile ilgili en güncel bilgileri ses, görüntü ve TV teknik sistemleri alanında uzman Sony Avrupa Teknik Pazarlama Kıdemli Yöneticileri Guido Huebner ve Tim Page’in Türkiye ziyaretleri kapsamında gerçekleştirilen toplantıda paylaştı. Toplantıda Sony’nin Avrupa LCD TV ve ev eğlence pazarına girecek olan 1080p Full HD 3D Bravia TV’lerini, Haziran ayında Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı.
Toplantıda söz alan Sony Eurasia Teknik Pazarlama Müdürü Mete Emiroğlu, “Yeni Sony Bravia 3D TV’lerin sahip olduğu Image Blur Reduction (görüntü bulanıklığını azaltma) ve Advanced Motionflow 200 Hz PRO teknolojisi sayesinde son derece düzgün, gerçekçi ve akıcı hareketli görüntüler elde ediliyor” dedi. Ayrıca TV’deki görüntülere gerçek sinema görüntüsü hissi vermek için ise Sony’ye ait olan yenilikçi LED arka aydınlatma teknolojisi kullanıldığını aktardı.
Yazılımı güncellenen Blu-ray çalarlar da, Blu-ray 3D Disc filmlerini 3D TV’lerde oynatmaya hazır hale getirilecek. Sony Bravia TV 2010 serisi sahipleri internete istedikleri anda bağlanabilme olanağı bulacaklar. Bravia Internet TV’ye bir Sony USB WLAN adaptörü ekleyerek internete kablosuz bağlanılabiliyor. Bu sayede herhangi bir PC bağlantısına ihtiyaç duymadan istenen video paylaşım sitelerinden doğrudan tam ekran video akışı sağlanabiliyor. İstendiğinde çevrimiçi uygulamalar da yüklenip, sosyal medya ağları da takip edilebiliyor.
Ayrıca Sony, 2010 yılı boyunca 3D uyumlu Sony VAIO kişisel bilgisayarların ve 3D uyumlu sayısal fotoğraf makinelerinin de tanıtılmasını planlıyor. Bütün PlayStation 3 birimleri, 2010 yazında çıkması planlanan bir firmware güncellemesi yoluyla 3D stereoskopik oyunları oynamaya hazır hale geliyor. Blu-ray disklerdeki 3D içeriğin kullanımı, daha ileri bir firmware güncellemesi ile PlayStation 3’ün yükseltilmesi ile mümkün oluyor.
ETİKETLER : Sayı:766

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics