Ürün Teknoloji 09 MAYIS 2010 / 18:00

Üç boyutlu seyir keyfi için

Motorola, Las Vegas’ta düzenlenen ‘NAB Show’da 3D TV uyumlu set üstü cihazını tanıttı. Motorola’nın geliştirdiği 3D video işleme sistemli set üstü cihazları, servis sağlayıcılarının ev sakinlerine kesintisiz 3D TV görüntüsü sunmasına olanak veriyor. Yeni 3D sistem, 2D ve 3D görüntü arasında geçiş işlemi gerektirdiği için her seferinde uzaktan kontrol kumandalarını kullanarak televizyon ve set üstü ürün ayarlaması yapmak zorunda kalan tüketicilerin hayatını kolaylaştırmayı vaat ediyor.
Motorola’nın yeni çözümü, 3D format algılamasıyla 3D içeriğinin varlığını otomatik olarak algılıyor; içeriğin düzgün alınması ve görüntülenmesi için format tipini tanımlıyor. Tüketicinin böylelikle 2D ve 3D kanalları arasında kesintisiz geçişler yapabilmesine izin veriyor. Set üstü cihazlar ayrıca MPEG-4 ve MPEG-2 üzerinden 3D TV’yi de destekliyor ve 1080p24/30 çıkışına uyumlu.
3D içeriği algılandığında set üstü cihazlar otomatik olarak tüm ekran metinleri ve grafiklerini gelen
formata uyumlu hale getiriyor. Bu sayede 3D TV seti tarafından düzgün görüntü aktarımı sağlanabiliyor.
3D işlem yazılımı, altyazı, acil uyarılar, grafik uygulamaları ve metin çerçevelerinin yanı sıra mevcut program rehberleri (EPG) ve uygulamaları gibi ekran üzerindeki tüm görüntüleri destekliyor.
Bilgi için:
www.motorola.com.tr
ETİKETLER : Motorola Sayı:770

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics