Ürün Teknoloji 22 OCAK 2017 / 15:47

Uçan arabaların testine başlanıyor

İnsanlık tarihinin son iki yüz yılı teknoloji alanındaki garip kehanetlere tanıklık etti. İnsanoğlunun tekil uçma çabası beraberinde, teknolojik balonları, gelişmiş zeplinleri ve uzan arabaları getirdi. Zamanla evrilen teknoloji geçmişten çok az kehaneti doğru kıldı ve uçan arabalar gerçeğe dönüştü. 1985 yılında ilk filmi çekilen Back to the Future (Geleceğe Dönüş) serisinden bu yana hayatımızda ve hayallerimizde olan uçan araba projesi beklenildiği gibi milenyumla birlikte yaygınlaşmasa da otonom araçlar ve uçan otonom araçlar hakkındaki çalışmalar hala devam ediyor.
Airbus CEO’su tarafından yapılan açıklama ise, firmanın uçan otonom araçlar hakkında gelmiş olduğu son noktayı gözler önüne seriyor. 2017 yılının sonuna doğru uçan arabaların testlerini gerçekleştirmek istediklerini belirten Tom Enders, doğabilecek güvenlik problemlerinden bahsetmekten kaçındı.
Taşımacılık alanında öncelik verilen güvenlik ve insan sağlığı, hava taşımacılığında en üst noktaya çıkıyor. Airbus tarafından üzerine çalışılmakta olan projenin ise çok karmaşık ve tutarlı bir proje olmadığı söylemekte fayda var. Eğer açıklananlar nihayete ulaşırsa şirket, gayet basit bir mantıkla otonom araç üretecek. Klasik bir drone mantığına sahip olacak uçan otonom araçların diğerlerinden tek farkı ise orta bölüme yerleştirilmiş bir yolcu kabinine sahip olması olacak.
ETİKETLER : Airbus 1106

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics