Ürün Teknoloji 02 OCAK 2017 / 08:55

Ulaşım hiç bu kadar kolay olmamıştı

Türkiye’de 2.5 milyondan fazla Moovit kullanıcısı 12 şehirde ulaşımlarını daha iyi planlama imkanı elde ediyor. İstanbul’da Marmaray, Metrobüs, Metro İstanbul, İETT otobüsleri, Şehir Hatları, Turyol, Dentur & Mavi Marmara vapur hatları ve tüm sarı dolmuşlar; Ankara’da EGO; İzmir’de ESHOT, İZDENİZ & İZBAN; Bursa’da Burulaş ve Antalya, Aydın, Elazığ, Kayseri, Konya ve Şanlıurfa’daki tüm ulaşım ağları Moovit Türkiye ekibinin katkıları ile uygulamada. Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Düzce Belediyesi ile gerçekleştirilen kurumsal işbirlikleri ile uygulama tüm özellikleriyle bu şehirlerde de kullanılıyor.
● Nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız… : Gitmek istediğiniz herhangi yeri veya sokak, cadde ismiyle belirli bir adresi arayabilirsiniz. Ayrıca ev, iş gibi sık kullandığınız konumları ‘Favori’ olarak kaydedip tek bir tıkla buraya gitmek için yol tarifi alabilirsiniz.
● En yakın durağa bir sonraki aracın ne zaman geleceğini öğrenmek için… : Harita üzerinde size yakın tüm durakları ve aktif hatların saatlerini görebilirsiniz.
Belirli bir hattın tüm bilgilerine ihtiyacınız varsa… : Belirli bir hattı arayabilir veya şehrinizdeki tüm hatların olduğu listeye göz atabilir, ‘Bildirimler’e tıklayarak hattınızı etkileyen bir değişikliği var mı görebilir, sık kullandığınız hatları ‘Favori Hatlar’a ekleyerek anında varış bilgisini görebilirsiniz.  
Moovit, sadece büyük metropollerde değil, küçük şehirlerde de ücretsiz. Gönüllü Topluluk üyeleri yerel bilgilerini ve Moovit’in platformu Moovit Editör’ü kullanarak, şehirlerindeki herkesin toplu taşıma deneyimini iyileştirebilirler. Halen, bir taraftan İstanbul’daki mavi minibüs hatları haritalandırılırken, sıradaki şehirler ise yerel toplulukları tarafından haritalandırılan Adana, Kocaeli, Eskişehir ve Denizli. Moovit’in tüm özellikleri iOS cihazlarda Voiceover, Android cihazlarda TalkBack ile görme engelli kullanıcılar tarafından da kullanılabiliyor.  
ETİKETLER : Moovit 1103

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics