Ürün Teknoloji 22 EYLÜL 2014 / 14:31

Unlu mamül üreticileri ERP ile tanışıyor

KOBİ’lere rekabetçilik, kârlılık ve verimlilik artışı sağlayan çözümlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu doğrultuda SAP ve Otantik Bilişim işbirliğiyle hayata geçirilen yeni bir projeyle, unlu mamül üreticileri ve tedarikçileri tüm iş süreçlerini SAP altyapısı üzerinden yönetebilecek. Çözüm, içinde ücretsiz mobil uygulamasını ve raporlama araçlarını da barındırıyor. SAP ve Otantik Bilişim çözüm ortaklığında doğan yeni proje, saha uygulamaları ön planda olan ekmek ve ekmek türevlerinin gıda satış organizasyonlarına dönük bir grup yazılımdan oluşuyor. Özellikle zincir mağazalara unlu mamuller veren KOBİ’lere hitap eden uygulama, SAP’nin ERP sistemi SAP Business One’dan güç alıyor. Üreticilere ve dağıtıcılara rekabetçilik, verimlilik, kârlılık, tasarruf ve maliyet avantajı sağlayan çözüm, büyük mağazalar kadar bakkal ve marketlere de dağıtım yapan fırınlar ve ekmek dağıtıcıları için tasarlandı.

SAP Business One altyapısıyla fırıncılara sunulan ERP çözümü, faturalama ve dağıtım gibi iş süreçlerinin gerçek zamanlı entegrasyonunu sağlıyor; dolayısıyla fırıncıların günlük operasyonlarında hız artışı sağlarken, nakit akışındaki görünürlüğü artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Ekmek üreticilerinin ve dağıtıcılarının net kârlarını artırabilmeleri hedefiyle, sabit varlık yönetimi, depo ve lojistik lokasyon yönetimi, fiyatlama gibi süreçleri artık çok daha kolay takip edilebiliyor. Tüm bu  işlemler gerçek zamanlı raporlamaya imkan sağlayan SAP HANA ile sağlanıyor. Bilanço, stok devri ve satış analizi gibi sıradan raporlama işlemleri bu çözümle daha da hızlanıyor.

Fırıncılar, unlu mamül üreticileri ve dağıtıcıları için tasarlanan çözüm, SAP Business One’ın KOBİ’lere sunduğu kurumsal kaynak yönetimi çözümüyle entegre olarak testler dâhil yedi gün içinde müşterilerin iş süreçlerine entegre ediliyor ve kullanışlı hale geliyor. Yaşayan bir proje olarak tasarlanan iş çözümü, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda sürekli geliştiriliyor. Teknolojinin kullanımı ile fırın ve fırıncılık sektörlerinde yer alan şirketler, eski ve atıl iş yapış şekillerinden kurtularak, üretimden sıcak ve soğuk satış uygulamalarına, maliyetlendirmeden bütçeye, müşteri ilişkileri yönetiminden, en geniş raporlamalara kadar tüm süreçlerini entegre takip edebildikleri bir yapıya kavuşuyor.

 
ETİKETLER : 989

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN