Ürün Teknoloji 19 ŞUBAT 2017 / 16:48

Üretim hattınızı kesintisiz ve kolayca takip edin

Tezmaksan, kendi geliştirdiği yazılım ile makinelerin ömrünü ve verimliliğini artırıyor. Türk mühendisleri tarafından oluşturulan ve Kapasitematik’ adını taşıyan sistem; şirketlerin makineleri uzaktan takip ederek anlık çalışma verilerini ve tarihsel istatistiksel verimlilik analizlerini kullanıcı ve işletme sahiplerine iletiyor. Kapasitematik uygulamasını makinelerinde kullananlar, internet bulunan her yerden cihazlarına uygulamayı indirerek makinelerinin ne durumda olduğunu analiz edebiliyor. Kapasitematik ile makinenin çalışmaya ne zaman başladığı, ortam sıcaklığı, ortamda bulunan nem oranı, parça üretimine dair kalite kontrol bilgileri, arıza durumları, makinenin ne kadar verimli kullanıldığı gibi bilgilere internet üzerinden anında ulaşılabilmek mümkün.
Endüstri 4.0 kapsamındaki proje ile uzaktan erişim yaparak makinelerin verileri tek merkezde toplanıyor ve bu veriler rapora dönüştürülüyor. Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçüp, tarihsel trend analizlerini görebiliyor.  
ETİKETLER : 1110 Tezmaksan

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN