Ürün Teknoloji 25 MAYIS 2015 / 08:37

Uzun ömürlü akıllı saat

İsviçreli saat üreticisi Swatch, akıllı saat pazarındaki taşları yerinden oynatmayı amaçlıyor.

Swatch, akıllı saatlerin en temel sorunları arasında gösterilen batarya konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Son dönemde Apple’ın da giriş yapmasıyla birlikte iyiden iyiye kızışan akıllı saat pazarı, yaratılan geniş ekosisteme karşın halen soru işaretlerine sahip. Bu soru işaretlerinden en önemlilerinden biri de batarya problemi. Ekosistemdeki bu eksikliği kapatmak isteyen dünyaca ünlü saat üreticisi Swatch, üreteceği 6 ay boyunca şarjı bitmeyen akıllı saat üretecek.

Konuyla ilgili konuşan Swatch CEO’su Nick Hayek, 2016 yılında piyasaya sürecekleri yeni akıllı saat konusunda oldukça iddialı olduklarını ifade ederken, bu konudaki iddialarının temelinde saatte yer vermeyi planladıkları “6 ay ömürlü” batarya olduğuna dikkat çekti.

Akıllı saat pazarına baktığımızda çoğu ürünün birbiriyle neredeyse aynı tasarımda ve yenilikten uzak ürünler olduğunu görüyoruz. Pazarın en pahalı ürünleri arasında yer alan Apple Watch ve benzeri cihazların ortalama 18 saatlik bir kullanım vaat ettiğini göz önünde bulundurunca, Swatch bu açıklaması oldukça ilgi çekici hale geliyor.

2016 yılında piyasaya sürülecek olan saatin 6 aylık ömrünün yanı sıra güneş enerjisi ve hareket sensörü yardımıyla şarj olabileceği belirtilirken, hangi segmentte olacağı ve satış fiyatı konusunda henüz bir bilgi yer almıyor.
ETİKETLER : 1023

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics