Ürün Teknoloji 16 ŞUBAT 2015 / 07:19

VDSL dönüşümü ZyXel’e kazandırdı

ZyXel Türkiye, 2014 yılında toplamda 900 bin civarı ürün sattı. Yüzde 50’yi aşan büyümeyi gerçekleştiren ZyXel, 2015 yılında da bireysel ve kurumsal kullanıcılara yeni çözümler sunarak gelişimini sürdürmeyi hedefliyor.

VDSL2, fiber internet modem ve router satışlarında geçtiğimiz yılı başarılı sonuçlarla kapatan ZyXel, önümüzdeki yıl için de hedeflerini aynı düzeyde tutmak amacında. Sadece kutu değil, iletişim teknolojileri satmak suretiyle ‘danışmanlık şirketi’  özelliğini de gösterdiklerini söyleyen ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, şu anda abone olmayan eski müşterilere dahi 7/24 destek hattı ile yardımcı olunduğunu belirtti. Geçtiğimiz sene ev kullanıcıları ve ISP’lerin yeni nesil VDSL2 ve fiber ev internet bağlantı çözümlerinde ZyXel’i tercih ettiğini ifade eden Tarhan, şu bilgileri verdi:

“VDSL dönüşümü Türkiye’de ADSL lisanslarının verilmeye başlanmasından bu yana yapılan en büyük devrim. Bu dönüşüm ile son kullanıcılar, kurumlar çok daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar artan bant genişliği ile müşterilere ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan farklı hizmet paketlerini sunup, katma değer yaratma şansı elde ediyor. Bu dönüşüm iki taraf için de kazançlı hale geliyor.”

Herşey güvenli ağ ihtiyacı için

Geçtiğimiz yıl kurumsal çözümlere daha fazla odaklanan ZyXel’in bu alanda yüzde 46 büyüme gerçekleştirdiği belirtiliyor. Kurumların yeni nesil ağ altyapılarında çözüme daha fazla ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Tarhan, “Kurumlar artan ağ trafiklerini dengelemek, maliyet, kalite odaklı ve gelecek teknolojiler ile uyumlu altyapılar kurmak zorundalar. BT yöneticileri bu sebeple çok daha hızlı ve güvenilir çözümler kapsamında ağ teknolojilerine yatırım yapmalı”  dedi.

2014’ün, dünyada ve Türkiye’de sayısal saldırıların en çok gündeme geldiği yıl olduğunu hatırlatan Tarhan, şirketlerin daha güvenilir bir altyapı stratejisi ile hareket ettiklerini, “ZyXel One Network” çözümü ile 2015 yılında da daha güvenli ağ sorun ihtiyacını gidereceklerinin altını çizdi.

ZyXel Kıdemli Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Şamil Doğan ise kablosuz ağ isteğinin bir ihtiyaca dönüştüğünü, 2015 yılında da bu çözüm doğrultusunda çalışacaklarını belirtti. 2007 yılında 54 Mbps hızdan 8 yıl içerisinde 7-10 Gbps hızlara gelindiğini ifade eden Doğan, bu bağlamda 802.11 ac teknolojilerine geçişin söz konusu olduğunu söyledi. 802.11 ax çözümünün ise geleceğin teknolojisi olarak betimlendiği bir ortamda, Doğan, IP tabanlı yüksek çözünürlüklere de ilgi olduğunu sözlerine ekledi.
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics