Ürün Teknoloji 16 MART 2015 / 07:38

Verbatim'den 3 boyutlu yazıcı kartuşu

Verbatim, üç boyutlu yazıcı kartuşu üretip satmaya başladı. Kaliteli malzemeden üretilen Verbatim 3B yazıcı kartuşları ile daha kaliteli üç boyutlu baskı yapılabiliyor.

Japon Mitsubishi Chemical Grup bünyesinde yer alan ve bilgi teknolojileri alanında tüketim malzemeleri üreticilerinden Verbatim, üç boyutlu (3B) yazıcı kartuşu üretmeye başladı. Teknoloji alanında son dönemin güncel konularından olan üç boyutlu yazıcılar ile klasik kağıt çıktılar yerine gerçeğe uygun üç boyutlu nesneler basılabiliyor.

Uluslararası araştırma kuruluşu Gartner Gorup’a göre 3B baskı sektörü 2014 yılında 669 milyon dolara ulaştı ve giderek daha da büyüyecek. Önümüzdeki dönemde daha gelişmiş teknolojiye sahip 3B yazıcılar sadece sanayide değil, okullar, üniversiteler, iş dünyasının yanı sıra evlere de girecek.

PLA (Polilaktik Asit) malzemesinden üretim yapan Verbatim, 3B yazıcı kartuşları ile daha tutarlı besleme yapılarak daha düzgün baskılar elde edilebiliyor.  Ayrıca Verbatim 3B kartuşlar insan sağlığına zarar veren ağır metal vb zararlı maddeler de içermiyor. Kartuşlar pek çok marka ve model 3B yazıcı da kullanılabiliyor ve uyumluluk yelpazesi oldukça geniş.

Verbatim’in Türkiye distribütörü DataStar, henüz 3B kartuşları Türkiye’de satışa sunmuyor. Pazarın gelişmesine paralel oluşacak talep doğrultusunda Türkiye’de de satışa sunulabileceği bilgisi veriliyor.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics