Ürün Teknoloji 29 OCAK 2012 / 13:24

Veri aktarımında mesafeler engel değil

Kablosuz ağ teknolojileriyle ön plana çıkan ve birbiri ardına duyurduğu ürünleriyle oldukça iddialı olan TP-Link, bu defa açık alanlardaki kablosuz veri iletişimi ihtiyacına yönelik bir çözümle geliyor. Çok uzak bir mesafede genişbant veri aktarımını mümkün hale getiren model şu anda TP-link’in ürün yelpazesinin gözde ürünlerinden. 150 Mbps hız desteğine sahip kablosuz bağlantı noktası ‘TL-WA 7510N’, uzak noktalara kablosuz ve ve kesintisiz veri aktarımı yapmak isteyenlere yönelik bir ürün. 802.11a/n kablosuz protokollerini destekleyen TL-WA7510N, hava koşullarının ve dış etkenlerin doğrudan etkili olduğu; duvar, çatı ve direk gibi yüzeylere kolaylıkla monte edilebiliyor ve kurulduğu noktanın konumuna bağlı olarak kilometrelerce uzağa aktarım sağlayabiliyor.
9 Voltluk pille her yere kuruluyor.
Cihaz, veri iletişimi sağladığı ethernet bağlantısı üzerinden aynı zamanda enerji ihtiyacını da karşılıyor. Sadece 9 Voltluk bir film ile ethernet üzerinden güçlendirilen ürün, bu sayede elektrik şebekesine bağımlı kalmıyor. Kablosuz ürünlerin kullandığı 2.4 GHz bandı yerine 5 GHz bandından veri aktarımı yapması, ürünün uzun mesafeler ve çevre koşulları nedeniyle bağlantıda kesintiler yaşatmasını ve sinyal seviyesinin düşmesini engelliyor. 15 dbi çift kutuplu anten, yatayda 60 dikeyde ise 14 derecelik bir açı ile sinyal gönderilmesini sağlayarak daha noktasal bir aktarımı mümkün hale getiriyor.

Bilgi için:
www.tp-link.com.tr
ETİKETLER : Sayı:856

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN