Ürün Teknoloji 10 HAZİRAN 2017 / 16:50

Verilerinizin kıymetini bilin

Basistek, HPE SecureData ile gerekli olan alanların şifrelenmesini sağlıyor. HPE SecureData’nın şifreleme teknolojisi, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde hassas verilerin işe yarar durumda kurum dışına sızmasını engelliyor. Böylece söz konusu şifreleme teknolojilerini kullanan şirketler, hassas verilerin koruma altına alınmasını sağlıyor.
Şifreleme işlemini gerçekleştirirken gerekli gereksiz bütün alanların şifrelenmesi, performans, maliyet ve development/test ortamlarına uyum konularında sorunlara yol açıyor. Bu yüzden sadece hassas verinin şifrelenmesi yöntemine başvurulması gerekiyor. Hatta hassas verinin sadece gerekli kısımları şifrelenerek, iş birimlerinin dahi görmesi gerektiğinden fazla veriyi görmemesi sağlanabiliyor. Gerekli olan alanların şifrelenmesi konusunda öne çıkan HPE SecureData ile gerçek veritabanından (prod) test veritabanına, verinin formatını ve bağımlılıkları bozmadan test verileri aktarılabiliyor, büyük veri ortamına veri aktarımında hassas veri şifrelenebiliyor veya maskeleme yapılabiliyor. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN