Ürün Teknoloji 11 OCAK 2013 / 11:23

Vestel akıllı ekranlar sahne aldı

Vestel, bugün gerçekleştirdiği toplantıyla akıllı ürünlerini basına tanıttı. Akıllı ekranlar teknolojisi hakkında bilgiler veren Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy, şunları söyledi:

“Akıllı ürünler tarafında çalışmalarımız sürüyor. Örneğin akıllı tahta ve tablet ihalesini aldık. Kamu tarafındaki ihalelerde gücümüz ortada. Smart Center mobil ürünlerimiz tarafında da yoğun çalışıyoruz. Akıllı ekran tarafında TV’deki bilgileri tablete aktarıyoruz. İlk etapta tabletten TV’ye ye fotolar aktarılıyor. Yakın zamanda videolar da aktarılacak. Akıllı ürünlere ticari anlamda baktığımızda toplam pazardan yüzde 35 gibi bir pay alıyor. Bu sene içinde yüzde 50 hedefliyoruz. Cirosal hedeflerimizin yüzde 50 si akıllı mobil ürünler. Vestel’in ilk tabletini Aralık ayında piyasaya sürdük. Dört çekirdekli ve melez ürünler bu yıl içinde piyasaya çıkacak. Doğru zamanda doğru ürünü Türkiye gerçeğinden kopmadan ulaşılabilir bir şekilde sunmak istiyoruz.Yaklaşık 750 bin kadar akıllı televizyon sattık bunların ise üçte ikisi 3D teknolojili.”

Akıllı ürünlerde ne fark var ?
Akıllı ürünlerin hepsini bir arada sunduklarını belirten Gürsoy, “Skype’ın remote controller’ı ek bir modül olmadan yükseltilebiliyor. Akıllı tarafta içerik çok öne çıkıyor. Yerel içeriğe çok güveniyoruz. Biz yerel içerikte kuvvetli olduğumuza inanıyoruz. Biz içerik sağlayıcılara hem ürün üretiyoruz hem de ticari anlamda çok önemli ortaklıklarımız var. Bu içerikleri zaman içinde ücretsiz ve dönemsel ücretlerle kullanıma sunacağız. Vestel fabrikalarından çıkan televizyonlar pazarda sayı olarak ikinci sırada. Bu akıllı ürünler akıllı tahtadan başlayın eğitim tarafında 85 bin tane çocuk bizim ürünlerimizden faydalanıyor. Havaalanına gidiyorum akıllı ekranlar hep vestel ekranlardan oluyor. Aklınıza gelebilecek her alanda akıllı ekranlarla vestel orada. Ürünü sattıktan sonra ürünler ağa bağlı olduğu için sürekli ürünle ilgili bilgi alabiliyorum” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN