Ürün Teknoloji 15 EYLÜL 2014 / 10:23

Vestel IFA’da akıllı telefonlarını tanıttı

IFA’da yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alanda toplam 618 farklı ürünü tanıtan Vestel, IFA öncesinde düzenlediği bir basın toplantısı ile Türkiye’de üretilen yeni Venüs serisi cep telefonlarını tanıttı.

Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve Vestel’in Manisa’daki tesislerinde üretilen Venus, iki farklı modeliyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. 23 Eylül’den itibaren satışına başlanacak olan Venus’ün X ve V olmak üzere iki farklı modeli ve her iki modelin 2 farklı boyutu bulunuyor.  Qualcomm Snapdragon 200 işlemciye sahip X serisi, 1 GB bellek ve 8 GB depolama kapasitesine sahip. Android 4,3 işletim sistemine sahip X serisinde ön tarafta 2 megapiksel , arka tarafta ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip Venus V modeli ise X modeline göre biraz daha gelişmiş. V modeli , 1GB bellek ve 16GB depolama kapasiteye sahip. Cihazın üzerinde ön tarafta 2 megapiksel, arka tarafta ise 13 megapiksel kamera bulunuyor. V modelinde Android’in 4.4 sürümü bulunuyor.

Venus’ün hem teknoloji açısından hem de cari açığın kapanması açısından çok büyük önem taşıdığına işaret eden Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Hem yerli üretim sayesinde yabancı markalı cep telefonu ithalatını azaltarak cari açığın küçülmesine katkıda bulunacağız hem de akıllı cep telefonu ihracatıyla birlikte ülkenin ihracat kapasitesini artırma yönünde önemli bir adım atacağız. Üç yıl içinde Türkiye perakende pazarında yıllık 2 milyon adet, ihracatta ise 1 milyon adet satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Akıllı cep telefonu üretiminin yaratacağı ek istihdamın da 4 bin kişiyi aşmasını öngörüyoruz”

Venus, Vestel’in Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış 1.250 mağazasında satılacak. Telefonla ilgili servis hizmetleri de Vestel’in servis noktalarında verilecek. Ayrıca Venus’ün GSM operatörlerinin mağazalarında da satılması planlanıyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics