Ürün Teknoloji 21 MAYIS 2017 / 16:29

Vestel, Karayel-SU’yu tanıttı

Türk savunma sanayiinin önde gelen fuarlarından IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda Vestel’in yeni nesil insansız hava aracı KARAYEL-SU tanıtıldı. Tamamen yerli imkânlarla geliştirilen İnsansız Hava Aracı (İHA) Karayel’in silahlı versiyonu ihtiyaç makamlarından gelen talep üzerine üretilmiş, yaklaşık 3 ay içinde mühimmat entegrasyonu tamamlanarak geçtiğimiz yılın Haziran ayında atışlı uçuşunu başarıyla gerçekleştirmişti.
Bu uçuşun ardından Karayel’in daha fazla faydalı yük taşıyabilmesini sağlayabilmesi için kanat açıklığı arttırıldı ve toplamda 120 kg mühimmatla görev yapabilme becerisi sağlandı. Kanattaki istasyonlar modüler yapıda geliştirilerek, mühimmat dışında farklı yükleri de taşıyabilecek hale getirildi.
IDEF’te görücüye çıkan KARAYEL-SU ile ilgili bilgiler veren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Vestel Savunma ile insansız hava aracı projesi üzerine önemli çalışmalar yürütüyoruz. Uluslararası pazarlarda devam eden işbirliği ve ihracat faaliyetlerimiz hızlanarak devam ediyor. Yeni nesil insansız hava aracımız artık kendi segmentindeki en gelişmiş model haline geldi ve pek çok ülkeden yoğun ilgi görüyor. Yakın bir gelecekte; KARAYEL-SU ile ortak üretim, pazarlama ve ihracat başarıları ile Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil edeceğimize inanıyoruz” dedi.
 
 
ETİKETLER : Vestel Karayel-SU 1123

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics