Ürün Teknoloji 06 HAZİRAN 2018 / 14:41

Vivo NEX, 12 Haziran’da tanıtılması bekleniyor

İlk olarak MWC 2018’de gördüğümüz APEX konsepti gerçekleşiyor. Gövdesine saklanan selfie kamerası ile dikkat çeken akıllı cihaz, Vivo NEX adıyla satışa sunulacak.

Bilindiği üzere Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden olan Vivo yakın zamanda yeni bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. Vivo NEX adını taşıyan bu yeni serinin ilk modelleri, son günlerde gelen sızıntı haberlerle ortaya çıkmıştı. Bugün şirketin yayınladığı yeni bir poster, NEX hakkında bir süredir gündemde olan bir iddianın kesinleşmesini sağladı.

Vivo’nun NEX için yayınladığı posterde, telefonun pop-up selfie kamerasına sahip olacağı görülüyor. Yani selfie kamerası gövdenin içine entegre edilmiş ve kullanılmadığı zamanlar gövdenin içinde saklanabiliyor. Böylece telefonun ekranında ön kamera için herhangi bir çentik ya da çerçeve bulunmuyor. Vivo bu devrimsel telefonuyla uçtan uca ekran özelliğine bu alanda bir ilk yaşamak istiyor.

Vivo Nex, 3 farklı cihazla satışa sunulacak. Bu modellerin NEX, NEX S ve NEX A olarak adlandırılacağı konuşuluyor. NEX S için teknik detaylar gün yüzüne çıkmış durumda. Cihaz 6.01 inç ekrana, Snapdragon 710 işlemciye, 4 GB RAM'e ve 64 GB'lık depolama alanına sahip. 3.320 mAh batarya gücüne sahip telefon, Android 8.1 ile gelecek gibi duruyor.NEX S cihazında 20 + 16 megapiksel çift, önde ise 24 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera olduğu belirtiliyor.

İlk olarak MWC 2018’de Apex adını taşıyan bir konsept telefon olarak tanıtılan NEX, çok yakında raflardaki yerini alacak. Vivo’nun yeni akıllı telefonunu 12 Haziran’da resmen tanıtması bekleniyor.
ETİKETLER : apex vivo nex

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics