Ürün Teknoloji 17 TEMMUZ 2016 / 09:54

Volkswagen Ticari Araç’tan yeni mobil site

Volkswagen Ticari Araç, müşterilerine fayda ve zaman sağlayacak yeni mobil sitesini yayına aldı. Mobil site, kullanıcıların isteğine bağlı olarak masaüstü web sitesi görünümüne de geçebiliyor. Mobil gelişim ve ticari araç müşterilerinin internet alışkanlığının da mobil cihazlara kayması ile mobil sitesini yenileyen Volkswagen Ticari Araç, müşterilerinin mobil siteden maksimum fayda sağlamasını ve zaman kaybetmeden yetkili satıcılara yönlendirilmesini hedefledi. Mart ayında yayına alınan yeni mobil site, 3 ay çeşitli kullanıcı testlerine tabi tutuldu. Son olarak Google’ın İrlanda’daki genel merkezi tarafından da incelenen Volkswagen Ticari Araç mobil sitesi, geliştirmenin tamamlanması ile güncel sürümü ile hizmet vermeye başladı.
Volkswagen Ticari Araç’ın yeni mobil sitesinde, müşterilerin kullanım kolaylığına ait gösterge olan ‘Hemen Çıkma Oranı’nın yüzde 50 azaldığı ve siteye giriş yapan tüm kullanıcıların mobil siteyi kolayca kullanmasının sağlandığı, kullanıcıların tek seferde gezdiği sayfa adedinin yüzde 100 artırıldığı tespit edildi. Yeni mobil siteye, kısa ve anlaşılabilir menüye sahip tasarımı, Volkswagen yetkili satıcılarına ulaşmanın kolaylaştırılması ve hızının 3 kat iyileştirilmesi gibi sonuçlarla “Yüzde 100 kullanıcı deneyimine uygun” unvanı verildi. 360 derece görsel galerisi tüm Volkswagen Ticari Araç modellerinin iç detaylarının, araç içinde 360 derece dolaşarak incelenmesine imkan tanıyor.
Site, kullanıcıların araştırdıkları modeli fark ederek, ekrana ilgilendiği model bazında özel bir bilgi formu çıkarıyor. Form doldurulursa, kişi kendisinin belirleyeceği yetkili satıcı tarafından aranıyor ve test sürüşüne davet ediliyor. Yeni mobil sitede mobil cihazın konumuna göre en yakın Volkswagen Yetkili Satıcısı veya Servis konumları bulunabiliyor ve haritadan yol tarifi alınabiliyor. VDF sitesiyle bütünleşik çalışan ‘Kredi Hesaplama Ekranı’ ile kullanıcılar, seçtikleri model için azami ne kadar kredi gerektiği, ödeme planları, faizler gibi birçok bilgiye sahip olabiliyor, kredi için ön başvuru da yapabiliyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics